Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hatással van a picire ha a...

Hatással van a picire ha a kismama folyamatosan depressziós?

Figyelt kérdés
Most 17 hetes...

2015. dec. 14. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.

Gyógyszert szed rá?

Vagy csak úgy rá mondja, hogy depressziós?

Esetleg "csak" stresszes? Ami szintén nem jó.

A babának nyugodt kismamára van szüksége, akkor fog megfelelően fejlődni és akkor lesz ő is nyugodt baba.

Ajánlom a jógát, kinti sétát a jó levegőn és a meditációt, esetleg pszichológus, kineziológus felkeresését, ha még nem történt meg.

2015. dec. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem idegeskedek.

Folyamatosan lehangolt és rosszkedvű vagyok. Régen időnként kedélyjavítókat kaptam, most a baba miatt semmi ilyennel nem próbálkozom. Mondhatni időnként szélsőségesen negatív gondolatok borítják el az agyamat :( Ami miatt aggódok, hogy nem e árt a picinek.

2015. dec. 14. 10:13
 3/6 anonim ***** válasza:

megmondom őszintén én csak mérsékelten hiszek abban, amit mondanak a magzati lét-külső hatások összefüggéseiről, szerintem kissé túl van misztifikálva ez a dolog. Szerintem azért ilyen szinten nincs kihatással az anyuka érzelmi állapota, kivételt képez ez alól ha erősen szorong, vagy stresszes, mert az ugye emeli a vérnyomást, aminek tudományos magyarázat alapján sincs jó hatása a magzatra nézve..


tehát lényegében a válaszom, hogy igen, ha stresszes vagy, szorongsz, az kihatással van rá, de azért nem kell olyasmitől tartanod, hogy ő is depressziós lesz vagy boldogtalan, maximum nagyobb figyelmet kell fordítanod a terhességed során a vérnyomásodra.


Egyébként mitől vagy depressziós? Csodás időszak vár rád, 1,5 éve szültem, de az utóbbi 2 évhez hasonló boldogságban még nem volt részem, pedig volt egy pár jó időszakom :) táplálkozol rendesen? séták? lakás hogy áll? gyerekszoba? dolgozol még?

2015. dec. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

vannak természetes kedélyjavítók is, de ha ez a depresszió hosszútávú, akkor sem magadnak, sem a babádnak, sem a körülötted lévő többi embernek nem lesz jó :(

érdemes lenne kezeltetni.

2015. dec. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Gyerekkorom óta szorongásos depresszióm van, hol egész normális a világ, hogy borzasztóan zavar és bánt minden. Szerencsére nem vagyok gyógyszerfüggő, ettől mindig is nagyon tartottam, de viszont ezt a dolgomat nem tudtam elhagyni. Talán komolyabb segítség kellene hogy a szorongásom tárgyát fel tudja dolgozni, stb.


A ház sajnos lassan 2 éve felújítás alatt van és megált a dolog. Előszoba, konyha katasztrófa. Hálószoba úgyahogy oké, fűrdőszoba életveszély, konektorok nincsenek földelve - régiek, a konyhába konkrétan elosztókon visszük be az áramot, amibe olykor olykor megbotlok... gyerekszoba? lenne szép is lenne felúlyítva csak minden régi szar ide van berakva - az egy tároló helyiség, és olyan kilátástalan a helyzet, mert a párom pénzhiány miatt nem csinál semmit....

2015. dec. 14. 14:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Hatással van,a gondolkodásmódod és az érzelmeid az egész életedre hatással vannak,így alakítod ki a világot körülötted. Csak Te segíthetsz magadon,semmi gyógyszer vagy pszihomuki nem segíthet,de egy megértő barát akivel beszélgethetsz pozitív életszemléletű,ezáltal sikeres boldog ember társaságára van szükséged. próbáld meg mindenben meglátni a jót,arra gondolni mennyire jó neked,sorold fel ami jó az életedben,ezekre gondolj,gondolj arra egy életed van itt a földön a szorongás,depi,pánik,aggodalom,félelem nem vezetnek sehova.Hidd el Nekem 11 évesen jött először nálam a depresszió és a pánikbetegség ami éveken keresztül része volt az életemnek,de mondtam elég,és elkezdtem másképp gondolkozni,és minden megváltozott :-)

Mindent bele! A baba is boldog lesz ha érzi,hogy anyukája is az! Légy elégedett,legyenek vágyaid de ne sóvárogj,ne keseregj,ne a körülményekkel foglalkozz! lesz egy kisbabád,van hol laknod van egy párod ez a 3 már nagyon csodálatos és biztosan van még ilyen az életedben!

2015. dec. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!