Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Barátnőm miután megszült...

Barátnőm miután megszült folyamatosan sír, hogy jobb volt terhesnek lenni és senki nem mondta, hogy ez ennyire nehéz lesz majd, azt mondta, hogy most már senki nem ővele hanem csak a babával foglakozik, depressziós lehet?

Figyelt kérdés
2013. máj. 13. 08:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
öléggé.
2013. máj. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen elégé sajna .
2013. máj. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez nem 4-5 nappal a szülés után van, és nem múlik el pár nap alatt, pszichiáterre van szüksége. Beszélj a családjával, ez egy veszélyes állapot, de jól kezelhető.
2013. máj. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Valószínű! Nehéz az eleje! És utána már tényleg senki nem kérdezi meg tőled, hogy hogy vagy!! Csak, hogy mi van a gyerekkel!! Nálunk is ez van! Ez főképp a családtól esik rosszul! Nekem nagy segítség volt, hogy kimehettem a szabadba! És a párom mellettem áll, és ő érdeklődik irántam! A családomnak meg jelzem,hogy köszönöm én is jól vagyok! Egyszer majd csak észre veszik!:) Kitartást neki! És próbálj meg vele sokat beszélgetni, ha kibeszéli magából az segít, legalábbis nekem segített!
2013. máj. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Ez valamilyen szinten természetes. Nagyon sok friss anyuka érez így, mert ez az igazság. Ha csak néhány hetes a baba akkor még belefér. Ha ez már több mint 5-6 hónapja tart akkor depressziós.

Segíthet ha kicsit tehermentesítitek, valaki átveszi a babát egy kicsit, hogy tudjon pihenni, magával foglalkozni. Az első időkben élmény az is ha az ember egyedül mehet bevásárolni, vagy csak akár fürdeni. Az elején nehéz elfogadni hogy felfordul az életünk és soha többé nem lesz olyan mint előtte. És elsősorban a nő élete, mert az apuka azért lássuk be 80 %-ban éli tovább az eddigi életét, míg az anyuka szinte semmit nem csinálhat úgy mint pár héttel azelőtt.

2013. máj. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Ki az a hüly-e bunkó aki lepontozott. Most mi volt ami nem tetszett. Komolyan felesleges már itt válaszolni. Remélem ennél nagyobb örömed nem lesz soha.
2013. máj. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy depressziós, de azért segítségre és támogatásra van szüksége. Tényleg nagyon nehéz az eleje, első gyereknél újdonság a 24 órás szolgálat, többediknél meg egyszerre mindegyikre figyelni. És nagyon-nagyon rosszul tud esni, mikor mindenki a kicsi körül pörög, a szülők, nagytesó(k) le vannak tojva. Mintha megszűntél volna a szemükben létezni, csak az új istenségük kiszolgáló személyzete lennél.
2013. máj. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb baj ilyenkor az, hogy elvárják az anyukától (újságok, tévé stb), hogy mostmáraztán milyen boldog legyen, mert van egy cukimuki babája. És igenis, akik a terhesség végén hívogatták naponta, hogy egyben van-e még, azok pár hét után le se tojják. Vagy max megkérdezik, hogy mi van a babával, anyuka felől nagyon kevesen érdeklődnek, minden a babáról szól, ő pedig úgy érezheti, hogy le van tojva. Erre még a hormonok rá is tesznek egy jó lapáttal. Valószínűleg barátnődnek sem egy mintababát "dobott a gép". Ha nem múlik a rosszkedv, érdemes szakember segítségét kérni. Addig pedig ha lehet, mozduljatok ki, legyen segítsége, támasza, beszélgetőtársa az anyukának.
2013. máj. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szegény!Ezt én is átéltem 3x!!Nem könnyű,ki kell beszélni magából,meg kicsit ki kell mozdulni,az jó,ha van egy-két szívbéli barátnője,aki megérti,vagy át is élt már ilyet,vagy egy megértő párja,aki segít mindenben,még a lelkét is ápolgatja(az enyém ilyen hál Istennek,amúgy mehettem volna agy dokihoz)
2013. máj. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor egy nő sok változáson megy keresztül. S bizony előfordul hogy úgy érzi elhanyagolják nem törödnek vele. Depressziós lesz, és ez nem túl jó. Állj mellette legyél türelmes és segítsd mindenben. Ha kell akkor pedig kérjetek szakszerű segítséget.
2013. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!