Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Autista, Aspergeres fiúkat...

Autista, Aspergeres fiúkat nevelő szülők segítenének?

Figyelt kérdés

Történetem:Láttam Facebookon egy fiút.Bejelöltem.Visszajelölt és rám is írt hogy szia.Írtam neki hogy azért jelöltem be mert hasonlít az exemre aki nagyon hiányzik.

5 napig beszélgettünk.A 6.napon közölte tetszem neki és megkérdezte járnék-e vele.Igent mondtam.Majd közölte látni akar.Ekkor láttam meg spec.suliba jár.Megkérdeztem miért azt mondta azért mert enyhe autizmusa van és mesélt miben is látszik meg nála.Időt kértem tőle.Az ünnepek után találkoznánk a sulijánál.Kolis.De már kapcsolatban vagyunk fészen.Iszonyatod szépeket ír nekem és teljesen helyesen.Ritkán érdekesen fogalmaz.

Olyanokat ír nekem hogy én vagyok az élete értelme,kincse mert elfogadom.Azt mondta haláláig velem lesz bármi legyen.Mikor azt hitte nem akarok találkozni vele azt írta megöli magát. :(

Amit eddig tudok róla hogy:


Tikkel.(Bár nem értem hogy ez mi is igazából.)

Folyton bocsánatot kér mindenért.

Sokszor feszült de már nincs dührohama mert gyógyszert szed rá.

Szereti az ölelést és a szemébe is lehet nézni.

Cigizik.Szeret zenét hallgatni és a kedvenc ajándéka a harcos pólók és pulóverek.

Szemüveg nélkül nem lát.

Sosem főzött még csak virslit de büszke erre is.

Adatrögzítőnek tanul.

17 éves,180 cm,130kg és 48-as lába van.

Azt mondta ne féljek tőle mert autista mert ő jó és senkit nem bánt.



Nagyon tetszik.De nem tudom hogy amit leírtam az normális? Miért ragaszkodik hozzám miért tart az élete értelmének ha még nem is látott soha? :/

Ki mit tanácsol? :( Nagyon jól esik a törődése.De nem tudom mi a helyes.Én egy 20 éves lány vagyok.



2015. dec. 15. 01:53
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Függetlenül attól, hogy autista, nem normális, hogy sosem látott és így "beléd zúgott". Találkozz vele, ha gondolod, és meglátod, de ne várj sokat ettől a dologtól. És persze a mindig érvényes alapszabály: ismeretlennel csak nyilvános helyen!
2015. dec. 15. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elso valaszado nagyon jol fogalmazott es a nyilvanos helyen valo talalkozast is fogadd meg! Viszont az olyan kapcsolatnak (es en is tartom,hogy fuggetlenul attol h autista) ahol a srac mar most ongyilkossaggak fenyegetozik,a kesobbiekben nagyon nem lesz jo vege. A duhrohamok sem a legjobb tulajdonsag (ertem,hogy gyogyszert szed...). Azon felul o egy nagyon ragaszkodo embernek tunik,ha mar szerelmet vallott es ha nem fog eletetek vegeig tartani a kapcsolat,nagyon nehez lesz kilepni belole. Ettol fuggetlenul o biztosan egy kedves fiu lehet,de te 20 eves vagy. Picit gondold at!
2015. dec. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem ez a kapcsolat nagyon bizarr. Te azért kezdtél vele ismerkedni, mert hasonlít az exedre, ő pedig máris szerelmes beléd. Nem is találkoztatok, de már egy pár vagytok...


Tetszik neked mert külsőre hasonlít az exedre és bejön, hogy pátyolgatja a törött szíved, de én nem sok értelmét látom az egésznek.


Ha már "jártok" ideje lenne találkoznotok, menjetek el valahová üljetek be egy cukrászdába és ismerd meg személyesen. Utána meg döntsd el, hogy mit akarsz.


szintén 20/L

2015. dec. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Mindenki válaszát hasznosnak jelöltem.
2015. dec. 15. 18:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Kicsit olvass utána az autizmusnak itt a neten, sok-sok anyagot találsz!

A fiú viselkedése természetesen bizarrnak hat azok számára akik nem ismerik az autizmust. Azonban a helyedben én adnék egy esélyt a fiúnak, legalább egy beszélgetés/randi erejéig. Ha megismered az autizmust illetve egy autistát, akkor nagyon könnyen rájössz, hogy a világ legőszintébb emberei. Sajnos mivel a szociális készségeik is sérültek, ezért nehezen tudják kimutatni a szeretetüket. Azonban amit egy auti fiútól kaphatsz ha tetszel neki, akkor az a "vegytiszta" szeretet. Ha ez ijesztőnek tűnik számodra, megértem. Kevés embernek adatik meg az, hogy ezt megtapasztalják!

Priviben szívesen adok még pár jó tanácsot, ha érdekel.

(50/F, aki auti gyermeket nevel)

2015. dec. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!