Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedett valaki MG-citritet...

Szedett valaki MG-citritet (gyógyszertári kis fehér golyók), mennyit lehet belőle beszedni?

Figyelt kérdés
Napi 3x1-et kell szednem, s nem emlékszem hogy délután beszedtem-e...s mivel a hasam rákezdett görcsölni s bekaptam egyet.... S ha már beszedtem? :) Több gyógyszert kell szednem s van hogy nem tudom melyiket szedtem már be :( akkor az a 4. Szem lenne....úgye nem lenne gond?

2015. dec. 18. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Én 2*2-t szedek a terhesség eleje óta. Nálam ez konkrétan 4 db 0,6 g-os gyógyszertári kapszulát jelent, azaz 2400 mg magnézium-citrát/nap.


35+0 hkm

2015. dec. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
oh ez 0,1.es :D akkor ez még kevesebb is :D
2015. dec. 18. 19:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia nekem is 3x1 kell szednem. van hogy belekeveredek én is mert vasat is szedek.. kiszoktam rakosgatni mit mikor veszek be.. ha már bevettem a magneziumot férre teszem. :) 30heteskismama.
2015. dec. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia én 3x2őt szedtem. Szerintem nem lesz bajod tőle
2015. dec. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 3*1 volt, de azt mondták, hogy ha indokolt, akkor vehetek be napi 3*2 ig. Ez a Naturlandos Magnesti Citrici. Fehér doboz, világos piros alapon a felirat, gondolom ugyanezt szeded.
2015. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ezt a gyógyszertárban állítják elő
2015. dec. 18. 20:23
 7/9 anonim ***** válasza:

500 mg-os magnesii citricit szedek, ebből eddig 2*1-et, de az orvos mondta, hogy sokkal több kell. Túladagolni nem tudod, mert hasmenéssel kijön, ha túl sok. Tegnap 5-öt vettem be, és nem jött ki.

30hkm

2015. dec. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem pl. 3x2-t írtak fel, de ha napközben ezen felül befeszült a hasam, akkor volt, hogy bekaptam még egyet-kettőt. Nem lesz tőle semmi bajotok, nyugodtan vegyél be még egyet, ha úgy érzed, hogy kell. Mondjuk nekem olyan is volt, hogy elfelejtettem, de nem csak egyszer, hanem két napig. Mivel nem feszült be a hasam, így nem is tűnt fel. Aztán utána szedtem tovább. Ez sem okozott semmi gondot.

Az első terhességemnél meg egyáltalán nem szedtem, nem írták fel. Most automatikusan felírta a doki, kérdeztem is, hogy valami gond van? Mondta, hogy nincs, de mindenkinek felírják. Ja mondom, akkor jó.

2015. dec. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves válaszokat :)
2015. dec. 20. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!