Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert art, ha kolat iszom...

Miert art, ha kolat iszom terhesen?

Figyelt kérdés

Oke, egeszsegtelen. De miert? Mi baja lesz a babanak? A miertre vagyok kivancsi, nem arra hogy a kola szemet es art stb...

Light kolarol van szo, tehat a cukor nem jatszik. Nagyon szeretem egyebkent a kolat, napi minimum fel litert megiszok. De terhes lettem es hat emiatt ez most kerdeses.


2015. dec. 20. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert megköti a kalciumot, és sem Te, sem a baba nem tudja felhasználni. Az egészséges fejlődéshez nagyon kell, és Neked is, bár inkább a terhesség későbbi szakaszában begörcsölhetnek az izmaid a kalcium hiány miatt.
2015. dec. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valts at cukrosra akkor mar legalabb, mert a light kolaban undorito dolgok vannak, amiknek sokkal nagyobb a rakkelto hozzavaloi, mint a simaban.

Amugy nagyon ritkan en is iszok/ittam, de csak 330ml-eset.

A koffein sem jo a babanak, foleg az elso ketto trimeszterben.

2015. dec. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nem tudsz lemondani a kóláról, legalább a simát idd. Igaz, hogy szemét és tele van cukorral, de lgalabább cukor van benne. Régen én is inkább ittam lightosat, de terhesen nem merném az aszpartamot, még a sima kávéédesítőt sem. Nem tudhatjuk milyen hatással van a babára, én nem kockáztatnék.
2015. dec. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A koffein tartalma miatt is vigyázni kell vele. De ha a minimum az maximum lenne a szövegben, akkor ennyi nem okoz gondod terhesen sem, kb 2 pohár naponta.
2015. dec. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk hányingerre javasolta az orvos a hideg kólát...nyilván nem literszám, de ihatod. Viszont tényleg ne light-ot.
2015. dec. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek koszonom a valaszokat.
2015. dec. 21. 08:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Én ittam mert kívàntam pedig előtte nem nagyon kólàztam. De valóban a rendeset idd a lightnak szerintem borzasztó íze van. Napi 1-2pohàr nem àrt. Én heti fél litert ittam kb. És kàvét is ittam szerencsére semmi baja nem lett a fiamnak.
2015. dec. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a doki javasolta,az alacsony vèrcuktomra,hànyingerre,de a pirosat igyad abban csak cukor van a màsik kettőben igazi mèreg. Mèrtèkkel nem okoz gondot.
2015. dec. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mértékkel igen, az max. egy pohár naponta.

A hányingerre akkor segít (ha segít), ha 10 percenként iszol egy kortyot.

Egyébként a gyömbéres üdítő akkor már jobb ugyanerre a célra.

A napi fél liter azért már soknak mondható.

2015. dec. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem simàn elèg volt az 1 pohàr hànyingerre.
2015. dec. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!