Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csecsemő és a kutya?

Csecsemő és a kutya?

Figyelt kérdés
Eléggé bajban vagyunk mert van egy dilis törpe schnauzerünk. Nagyon ugatos és hisztis. De ezeken kívül meg imádnivaló. Mindenkit nagyon szeret és úgy tud örülni mint egy gyerek. És így is viselkedik. Szóval nem egyszerű vele. 3 hónapos terhes vagyok és azon gondolkodom hogy mit fogok csinálni ha már a baba is meglesz. Fogalmam sincs hogy a kutya hogy fog reagálni a babára, de az tuti hogy a házörző ugatásról nem fog leszokni. Félek hogy állandóan fel fogja kelteni a babát. Nem hiszem hogy lenne szívünk tőle megválni, de persze a gyerek az első. Szóval nem tudom mi legyen vele..
2009. ápr. 9. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Nálunk két kutya van, és panelban lakunk.7,5hós a babám.Nem szokott felébredni a ktyák ugatására.Szerintem a pociban megszokta a hangjukat.Meg mondjuk mi az első naptól úgy altattuk,hogy legyen egy kis zaj,hogy késöbb jobban tudjon aludni.Egyébként meg annyit csináltunk még, hogy a kutyák nem jöhetnek be a szobábkba,és anappalira szereltünk ajtórácsot, mert ott nincsenek ajtók.De egyébként jól meg vannak együtt.Amikor haza hoztuk apicit, rögtön megszagoltattuk a kutyákkal,és nincsen semmi baj köztük.Habár azért még nem hagytam úgy a manót hogy a kutyák hozzá férjenek és én ne legyek látótávolságba.

2009. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Ne aggódj. Az egyémek se ébredtek fel a kutyaugatásra, később a kicsi a nagyobbak indiánüvöltésére sem és arra sem, amikor kutyástúl (gyerek üvölt, kutya ugat) kereszülrohantak a kicsi szobáján. Nyöszörgött kettőt és aludt tovább. Ha az elejétől megszokja, akkor ezzel nem lesz baj.

Arra oda kell majd figyelni, hogy a baba rendesen be legyen mutatva a kutyának. Valószínüleg védeni fogja és nagyon óvatosan bánik vele.

Tehát ne aggódj, oda kell figyelni és minden rendben lesz.

2009. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ugyan ezen agyalok, csak annyi különbséggel, hogy én kb. 2 hét mulva szülök. Én, inkább azon aggódom, hogy hogy fojuk levinni sétálni a kutyust. Reggel 8 körül szoktuk, dél-1 óra körül, du. 4 körül, és este. Hogy fogom ezt megoldani újszülött pici baba mellett? Számomra ez az ami aggasztó... A kutyusnak inkább én vagyok a gazdi, engem nagyon szeret, hozzám ragaszkodik a legjobban. Párom kb. 2,5-3 hetet tud, majd itthon maradni velünk, utánna dolgoznia kell. szerintzed, ezt hogy lehet megoldani? Bocs, hogy én is kérdezgetek...:))

2009. ápr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Szép napot mindenkinek.

Én kutya mellet nőttem fel, lehet, hogy most sokan kiakadnak, de volt úgy, hogy egy ágyba aludtam vele.

Volt olyan, hogy a bátyám levert valamit a polcról, és (lehet, hogy hihetetlennek tűnik), de a kutyának köszönhetem, hogy nem eset rám.

Ha rendesen megismeri a kutya a babát, akkor megvédeni mindentől szemben!

2009. ápr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

15:58-as!

Én arra gondoltam hogy ugy is le kell majd menni a babával sétálni, és akkor majd jön a kutyus is. Mi egy nap csak 2-szer vagy 3-szor szoktuk levinni. A munkánk miatt nem tudtuk többször. De ezt megszokta. Mondjuk nekem az a szerencsém hogy a párom tuti be tudja majd vállalni a reggelt, sőt lehet az estit is és akkor nekem csak a délutáni babás séta lesz, csak kutyival. Kistestű kutyátok van? És lány vagy fiú? Mert nekem az egyik szomszédom a lány kutyust meg tudta tanítani alomra wc-ni és csak séta miatt viszi le. Kb. 1 nap egy jó órára. Tudom kínzás, de még mindíg jobb hogy szerencsétlen akkor végzi dolgát amikor csak akarja.

2009. ápr. 10. 06:23
 6/7 anonim ***** válasza:

szia!

Én vagyok a kérdezgető!:) Kistestű kutyusunk van, fiú! Valahogy, majd neküknk is meg kell oldani ezt a pisi, kaki dolgot a kutyussal, mert nem szeretnék megválni tőle. Valahogy majd én is róbálok játszani az idővel. Később nem is gondolom, hogy bármi gond lenne, mikor már nagy a baba, csak addig aggódom egy picit, amíg újszülött, és nehéz a "gondozás". Fáradt leszek, stb. Azért, köszönöm, hogy válaszoltál, szép napot....

2009. ápr. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Nekünk óriásschnauzerünk volt, és lesz is majd kettő, ha a halálán túltettük magunkat :(

Az a legfontosabb, hogy ha hazaviszitek a babát a korházból, feltétlenül szagoltassátok meg vele, hogy ő a maga kicsi agyában el tudja helyezni az új jövevényt a családban. Mivel a schnauzer meglehetősen öntörvényű, és egygazdás jószág (tehát csak a gazdi és senki más), iszonyú féltékeny lehet, ha a baba miatt őrá kevesebb idő jut majd.

Bánjatok vele úgy majd, mint egy nagyobb gyerekkel. Ha a kicsi alszik, a kutyussal is foglalkozni kell, mert bele is betegedhet, ha érzi, hogy el van hanyagolva. Iszonyú macerás jószág a schnauzi, de szerintem a világ leggyönyörűbb és legértelmesebb kutyafajtája. Sok sikert az együttéléshez!

2009. ápr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!