Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én vagyok a gyenge, vagy más...

Én vagyok a gyenge, vagy más is hamarabb elfárad terhesen?

Figyelt kérdés
27 hetes kismama vagyok, még dolgozom. Nagyon kényelmes munkahelyem volt, úgy gondoltam szülésig dolgozom, de már meggondoltam magam. Kolléganőm nyugdíjba ment, rám szakadt a munkája, természetesen nem kapok fizetésemelést, se jutalékot. Segítenem kell a másik üzletben lévő kolléganőmnek is, mert nem szakmabeli, valamint az én részemen hatalmas változás van, nem tudom megcsinálni a napi feladataim, pedig mindennap 1 órát túlórázok természetesen ingyen. Már olyan vagyok mint egy zombi, inni, wc-re menni sincs időm, ebédidőm sincs, és kis híján sírva fakadtam mikor közölte velem a főnök, hogy nem biztos, hogy bezárunk 24-én délbe, addig leszünk nyitva míg ügyfél lesz. Sajnos tudom, hogy sokan lesznek, mert sokan jelezték, hogy jönnek 24-én. Az ilyen embernek nincs családja??? Nagyon kimerült vagyok és már utálom az embereket! Zokogni tudnék!
2015. dec. 23. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen én is így éreztem magam, 26 hetes korom után egyre hamarabb fáradtam csak nekem nem volt annyi munkám, "kismama munkakörben" voltam. 33 hetesen gondolkoztam a táppénzben de végül dolgoztam még egy hetet, aztán kivettem az összes szabimat majd eljöttem csedre. Én sem így terveztem de úgy voltam vele én nem kínlasztom magam tovább.

Neked viszont még van értelme elmenni táppénzre, nekem pár hétre nem lett volna. Van aki bír dolgozni 37 hetes koráig meg tovább, de nem mindenki! Mindenki máshogy viseli a terhességet.

2015. dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kismamát tilos túlóráztatni! Ha megteheted, én elmennék a helyedben táppénzre, a stressz sem hiányzik, a gyereknek meg főleg nem. Ne túlórázz, ha egy mód van rá. Mi az, hogy wc-re sem tudsz elmenni, meg nincs ebédidőd? Mondd meg a főnöködnek, hogy orvosi utasításra vissza kell venned a tempóból. Ha nem érti, és van rá mód, akkor menj el táppnzre (bár az meg a folyósítás miatt szívás, meg ugye sokkal kevesebb pénzt is jelent).
2015. dec. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és nem rúghat ki, úgyhogy a helyedben én beszélnék őszintén a főnökkel, hogy nem bírod ezt így csinálni.
2015. dec. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

28 hetes vagyok es bar a munkahelyem tamogato (tudok mulon helyisegben kanapen fekudve laptoppal dolgozni), nagyon elfaradok a nap vegere. Most egy honap szunet van benn, igy ki tudom magam pihenni.


En elfaradok hamarabb, bar jarunk naponta setalni, mert szeretjuk (kb.3km-t), de egy kiallitast mar nehezen birok ki a totyoges miatt. Vagy egy mozirol kimegyek mosdoba es kicsit megmozgatni magam.


En a helyedben kernek olyan munkat, amit terhesen el tudok vegezni, ha nem adnak, csak akkor lenne a tappenz. Megertem, hogy nem akarod a fizetesed 60%-at kapni csak...:/

2015. dec. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fonokodnek mindenkepp szolj, hogy surgosen keressen melled valakit.

Ez neked igy sok, raadasul sajat maga alatt vagja a fat, ha nem vesz fel valakit, mert nyilvan 8-10 heten belul te mindenkepp abbahagyod a munkat es ido kell, amig az uj ember rendesen rendesen belerazodik.

De a munkaltatod igy is minden nap kockaztat, amig egyedul vegzed te terhesen ket ember munkajat, mert (ne bantasnak vedd), de egy kismama nem epp a legmegbizhatobb munkaero. Nem a kepessegeidre gondolok, hanem tulajdonkeppen barmelyik nap tortenhet valami, ami miatt tappenzre kell menned. Ne tortenjen semmi, de a pakliban benne van. Akkor kit rakna be a helyedre egyik pillanatrol a masikra ugy, hogy mar eleve emberhiany van?


Szoval en leultetnem es megkernem, hogy mondja el a teveit, mert nem erzed jol magad mostanaban, nem vagy benne biztos, hogy szulesig birsz dolgozni es ot sem szeretned rossz helyzetbe hozni. Erosen javasold neki, hogy surgossen keressen melled kollegat, akit meg lesz igy idod betanitani.

2015. dec. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már csak 5 hetet dolgozok, és ezt tudja is, megbeszéltem vele. Mondtam neki, hogy kéne valaki mellém, erre ő csak nyafogni tudott, hogy nincs pénz rá.
2015. dec. 24. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!