Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Párom h tudja a nevére venni?...

Párom h tudja a nevére venni? Családi pótlék kevesebb lesz? Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval van egy kislányom aki nem a páromtól van.

Én 23 hetes terhes vagyok.

Gondoltuk ha megszületik a pici akkor a lányomat is a nevére veszi.

Ezt hol kell intézni? Stb


Családi pótlékot úgy kapom h egyedülálló. Ha a párom a nevére veszi akkor ezt hol kell intézni h az alapot kapjam? (bár nem sok közte a különbség :D )



2015. dec. 28. 10:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%

A baba vérszerinti apja tart igényt a babára, tudja, hogy babát vársz tőle?

Ha a baba vérszerinti apja nem tart igényt a babára/nem tud róla/nem akarja a nevére menni, akkor apasági nyilatkozatot kell tenni, melyben párod elismeri, hogy ő a vér szerinti apja a gyereknek.

2015. dec. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Kislányom vérszerinti apja nem tart igényt rá. Nem érdekli. (még terhesen elhagyott)


Aki a pocakomban van ő páromtól van :)

2015. dec. 28. 10:57
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A már megszületettel kapcsolatban kérdezi!


Nincs olyan, hogy "nevére veszi". Ez nem létező fogalom!

Örökbefogadás van. Ez akkor lehetséges, ha a lányod apja lemond a gyerekéről, és a gyereknek is akarnia kell. Hosszadalmas procedúra, a gyámhatóság dönt.

Ha csak a nevét akarjátok megváltoztatni, akkor is kell a biológiai apa hozzájárulása illetve a lányé is.


A családi pótlékhoz egyszerűen bemégy a kormányhivatalhoz és nyilatkozol, hogy nem vagy egyedülálló. Már most se vagy az, ha együtt éltek.

2015. dec. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kislányom az én nevemen van. Sehol sem szerepel a vérszerinti apa.
2015. dec. 28. 10:59
 5/15 anonim ***** válasza:
35%

Nem feltétlenül kell örökbefogadás. Egyébként a legtisztább eljárás tényleg az lenne. Ekkor, ha szétmentek, akkor is maradna az apasági viszony, tehát egy életre szólna.


Míg ha apasági nyilatkozattal a nevére veszi most a gyermeket, a későbbiekben megtámadhatja azt DNS vizsgálattal. De ha megbízol a párodban, szereti a lányodat, és vállalja, akkor apasági nyilatkozatot is tehet (hiszen még senkinek sincs a nevén). De ezzel a vér szerinti apaságot ismerné el.


Hány éves a lányod?

2015. dec. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
3 éves, kis kora óta vagyunk együtt párommal szóval a lányom őt tekinti apának :)
2015. dec. 28. 11:10
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

"a későbbiekben megtámadhatja azt DNS vizsgálattal"


Erre csak akkor lehetne lehetősége, ha a későbbiekben jönne rá, hogy nem a vér szerinti lánya. Mivel eleve tudja, hogy nem a lánya, így utólag semmit se tehetne. Ugyanúgy nem farolhatna ki belőle, mintha örökbe fogadná.


Egyébként képzelt apja sincs a gyereknek? Biztos? Ha elmúlt 3, akkor már intézkednie kellett erről a gyámhatóságnak!

Ha van képzelt apa, nem tehet nyilatkozatot.

2015. dec. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Még nincs egészen 3.

Erről nem is tudtam h képzelt apát választanak illetve h az kell :O


Amikor terhes voltam vele, utána kérdeztem és akkor azt mondták h ilyen már nincs. De akkor most mégis van?

2015. dec. 28. 11:22
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

3 éves koráig kell bevallanod az apát. így ebben a helyzetben az a legtisztább, ha bevallod, hogy a párodtól van. egyébként valóban egyetlen módja van, az pedig az örökbefogadás, ahhoz meg az kell, hogy összeházasodjatok és a vér szerinti apa írásban lemondjon a gyerekről a férjed javára. de mivel a te gyereked jogilag még nem tisztázott, így elég ha simán bevallod a párod apának.


családi pótlékot a máknál intézheted és minél előbb intézd is, mert nem vagy egyedülálló, onnantól, hogy a jelenlegi pároddal élsz, nem szabadna azt felvenned, még vissza is fizettethetik veled. mindenesetre ha megszülsz és ugye a 2.-ra nem veszed igénybe az emelt csp-t akkor kapsz majd egy jó kis bírságot, mert egyértelmű lesz, hogy csaltál

2015. dec. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sztem azt nem tudják bizonyítani h mi együtt élünk, éltünk e vagy sem :) De majd ennek is utána járok.. Természetesen csalni semmiképp sem akartam illetve akarok hiszen a 2 összeg között nevetséges összeg van.


Köszönöm szépen a hasznos válaszokat :)

2015. dec. 28. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!