Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Párom h tudja a nevére venni?...

Párom h tudja a nevére venni? Családi pótlék kevesebb lesz? Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval van egy kislányom aki nem a páromtól van.

Én 23 hetes terhes vagyok.

Gondoltuk ha megszületik a pici akkor a lányomat is a nevére veszi.

Ezt hol kell intézni? Stb


Családi pótlékot úgy kapom h egyedülálló. Ha a párom a nevére veszi akkor ezt hol kell intézni h az alapot kapjam? (bár nem sok közte a különbség :D )



2015. dec. 28. 10:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék h a kormány hivatalnál ha bejelentem h már nem vagyok egyedülálló, de még nem lakunk együtt akkor párom adatait kérik? Ő is kell hozzá?
2015. dec. 28. 12:16
 12/15 mandiga ***** válasza:
69%

Ha a kislányod a neveden van, akkor nincs semmi gond, a mostani párod a nevére tudja venni. Nem kötelező a rendes apát bevallani, senkinek semmi köze hozzá.


Menj be a gyámügyre a pároddal, és mondjátok meg, hogy a párod szeretné a nevére venni a kislányod és a jelenlegi babát. Ott írnak egy apasági nyilatkozatot, majd elmentek az anyakönyvvezetőhöz, ő kiállítja az új anyakönyvi kivonatot, amiért azt hiszem, hogy fizetned is kell.

Akivel jelenleg terhes vagy, arra a babára az apasági nyilatkozatot szüléskor vidd magaddal, azt add oda az anyakönyvvezetőnek a kórházba, és a nevére írják a babát.

A rendes apát ne valld be, mert nem hinném, hogy egy pert el akarnál indítani, és nem gond, hogy nem a mostani párodtól van.

Ezen már végigmentem, tudom, hogy megy.

2015. dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 mandiga ***** válasza:
51%
Még annyi, hogy a csp kevesebb lesz kb 1000 ft-tal. Nem nagy összeg. A MÁK-ba kitöltöd újra a csp nyomtatványt, aláírod és a párod is aláírja, tehát az ő adatait is be kell írni, ennyi az egész.
2015. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 mandiga ***** válasza:
0%

3-as. Van olyan, hogy a nevére veszi, ez nem olyan mint az örökbefogadás.

Ha a gyámügyön nem vallotta be a vérszerinti apát, márpedig szerintem nem, mert ilyenkor hivatalból eljárást indítanak, akkor nyugodtan a nevére veheti, ebben nincs semmi, rengeteg ilyen eset van.

Az egyik fiam is az én nevemen volt, a párom a nevére vette, a vérszerinti apát nem vallottam be, mert nem érdekelte a gyerek.

2015. dec. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Na szóval voltam intézkedni a családi pótlék után.

Mivel nem vagyunk se házasok se élettársak így ugyan úgy jár az egyedülálló összeg.

Majd ha egy lakcímünk lesz akkor kell nyilatkozni :) szóval furcsa módon a kicsire is majd azt kell be x-elnem h egyedülálló és azt az összeget kapom..

Szóval már értem h miért nem olyan nagy a különbség a kettő összeg között :D

2015. dec. 30. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!