Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetes vagyok olvastam hogy...

Petra2009 kérdése:

38 hetes vagyok olvastam hogy magzat viz elfolyasakor feküdni kell mert a sok viz előre sodorja a köldökzsinort . Még akkor is ha mar fejvégű fekvésbe van? Kicsit aggodom mikor megy el a viz hogy ne ép utcán legyek

Figyelt kérdés

2016. jan. 1. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem biztos, hogy elfolyik majd, nekem egyszer sem történt meg, három gyerekem van. Mindegyik szülésnél burokrepesztés volt.

Azért figyelgesd magad. Amúgy lehet kapni gyógyszertárban magzatvíz-szivárgást jelző betétet.

2016. jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Az egy dolog hogy fejvégü, de ha a szülőcsatornába is beilleszkedett, akkor nem sodor el semmit már.

Meg ritka, amikor nagy áradatban ömlik. Persze van olyan is azért de gyakrabban szivárog vagy folydogál és akkor megint nem veszélyes.

2016. jan. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fejvégű volt a babám, két nappal azelőtti uh szerint beilleszkedett, mégis úgy folyt el a vizem mint a Niagara, végigáztattam a parkettát és a követ a fürdőbe szaladva (azt hittem bepisiltem, ahogy felriadtam az álmomból és ömlött). Még a WC-be is zubogott, s csak ott jöttem rá, hogy magzatvíz. A mentős rögtön fekvést javasolt (addigra már megtettem, mert eszembe jutott) és a kórházban sem engedtek addig felkelni, amíg nem ellenőriztek uh-val és nst-vel.
2016. jan. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Jól le lettem pontozva..


Szóval.. ha a magzat feje be van illeszkedve, akkor a feje miatt a kóldökzsinórt akár a nagy sebességű magzatvíz sem tudja szülőcsatorna fölé sodorni, mivel értelemszerűen ott a baba feje.


Összes szülés kb 20%-a indul magzatvízelfolyással (60 fájással, többi beavatkozással) és a 20% nagyon pici része kezdődik vízeséssel.


Az én szülésem fájásokkal indult. Felvételen volt egy kismama, neki a magzatvize folyt el. Miután megvizsgálták sem mondta neki senki, hogy feküdjön le, ott sétált amíg írta alá a papírokat.. Szóval azért az 1-2 %-ért kár előre parázni kérdező.. persze van aki lassú folydogálás miatt is mentőt hív, de itt a vízesésről van szó csak ami ritka. És k*rvára nem mindegy, hogy a köldökzsinór be tud-e szorulni valahova vagy nem, mert éppen ezért kellene feküdni. Értelemszerűen a zsinór a víz irányába sodródik.

2016. jan. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez hüleység.Ha elfolyik a magzatvíz akkor a többség lezuhanyzik,készülődik,és bemegy a kórházba ( a többség nem mentővel) és akkor a kórházban mi megy: feküdj fel az ágyra,szálj le,gyere beöntés,borotválás,menj el a wc-re,sétálgass hátha hamarabb megszülsz...szóval szerintem ez hülyeség,habár hallottam már én is róla,de orvostól még soha.
2016. jan. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is burokrepedessel indult az elso szulesem, fajas meg nem volt. Akkor mar kb ket hete be volt illeszkedve a fiam feje, igy nem igazan kellett tartani a koldokzsinor eloreesesetol. Nem is mondtak, hogy kellene. Lehet hogy ha nem lett volna beilleszkedve, akkor fekudni kellett volna, nem tudom.


Nekem egyszerre nagyobb mennyiseg folyt el, nem csak folydogalt. Felhivtam a korhazat, mondtak, hogy nyugodtan lezuhanyozhqtok, keszulodjek, menjek be, de csak nyugodtan, semmi oanik es rohanas.

Onnan is latszott, hogy be volt illeszkedve a fej, hogy utana nem folyamatosan folyt, hanem 10-15 percenkent jott ki ujra es ujra egy-egy nagyobb adag viz, amikor osszehuzodas volt. Ugye ez is azert van, mert a viz termelodik meg ilyenkor is, amig a lepeny fent van, de a gyerek feje elzarja az utat, mint egy dugo, viszont osszehuzodaskor kicsit kimozdul es a viz utat nyer maganak.


En azt mondom, hogy ne aggodj, az esetek tobbsegeben nem is igy indul a szules. Masreszt magy esellyel beilleszkedig addig, ha fejvegiben van mar egy ideje es akkor szinten nem kell izgulnod.

Ha meg megis igy alakul (nincs beilleszkedve es elmegy a viz), akkor szepen lefekszel egybol, telefonalsz es max mentovel fekvesben bevisznek.

2016. jan. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem faros babám volt, a kórház tőlünk 60 km-re, és elfolyt a magzatvíz, nem éppen csordogálva. Azonnal hívtam a kórházat, hogy így mi legyen? Mondták, hogy semmi para, inkább ugyan feküdjek a hátsó ülésen, de nyugodtan induljunk el, nem lesz gond.

Így is történt, bent még simán ültettek széken amíg papíroztunk, aztán feküdtem fel ágyra, és végül saját lábon sétáltam át a műtőbe. Nem parázták túl, és nem egy béna kórház volt, hanem elismert.

2016. jan. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4-es, gondolom rám gondoltál (3-as), de nem értem, miért paráztatás az, hogy leírtam, velem hogy volt, hogy engem fektettek.

Nem írtam, hogy jaj, ilyenkor fix, hogy előreesik a zsinór és megfullad... mert nincs így. Nálunk se volt végül semmi gond.

2016. jan. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem rád gondoltam, általában nem érdekel a lepontozás csak most nem tudtam kinek mi szúrja a szemét így részleteztem egy kicsit, azt gondoltam nem volt egyértelmű, nem azt írtam, hogy ha be van illeszkedve a feje, akkor nem jöhetne a niagara csak azt, hogy úgy nem veszélyes, úgy gondoltam talán félreérthető volt.
2016. jan. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat .És az normális hogy szinte egesznap kemény a hasam ?
2016. jan. 1. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!