Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugy hallottam ha megmozdul a...

Ugy hallottam ha megmozdul a baba onnantól is lehet kapni, felvenni vmi támogatást, igaz ez?Ha igaz milyen támogatás, családi pótlék?

Figyelt kérdés
2007. nov. 9. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amiről én tudok, az csak az adókedvezmény. Az ha te vagy a párod bejelentetten dolgozik, jár, hogy mennyi nektek pontosan azt nem tudom. Nekünk 3 gyerek után 12000 Ft. Ez a magzat 90.ik napjától jár.
2007. nov. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
de már csak három gyerek után!
2007. nov. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenről még nem hallottam, nekem ez új:-) bevallom, elkerekedett a szemem.

De ha van, mivel bizonyítom, hogy megmozdult a babám? VAgy tényleg a 90. naptól jár valami? És csak a harmadik terhesség estén? Ez már engem is érdekelne, ha adnátok még további válaszokat.

2007. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnál is járt a 90. terhességi naptól, havi 3000 ft. adókedvezmény.

Majd kell róla kapnod papírt, szólj a dokinak.

Csak az adóbevallás környékén lesz érdekes, mert akkor kell benyújtani, asszem.

2007. nov. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyi adó kedvezmény vagy jóvá írás jár még, úgy tudom a nem harmadik gyerek után is de csak pár ezer forint. Régebben több járt, a 3 gyerekre is már 30000, de ezt most hagyjuk...

Ráadásul nem csak az év végi bevallásnál kérheted, dönthetsz úgy is hogy havonta kéred.

Ha pedig nincs jövedelmed az egyik hozzá szóló egy más kérdésre írt valami olyan választ, hogy a terhesség 180. napjától járhat a Gyes. Na nekem ez az új, mert az én időmben még nem volt, de érdemes utána kérdezni. Ha valaki tudja is erre a konkrét választ ide meg is írhatná, bár már nem érint, mert gyedet fogok kapni, de más kérdezőknek könnyebben tudnánk válaszolni.

2007. nov. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!