Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, aki...

Van itt olyan kismama, aki Ausztriában él? Esetleg tudsz magyar nőgyógyászt Bécs környékén?

Figyelt kérdés

Mi a férjemmel Bécs mellett lakunk és dolgozunk, de sokat járunk haza, és eddig még csak Magyarországon voltam orvosnál. Mivel mindkét országban érvényes a Taj-om, így nem tudom, hogy elég-e, ha csak Mo-n megyek vizsgálatokra?

Köszi, ha valaki tud segíteni!


2016. jan. 3. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Face-n van Bécsi kismamás csoport!

Barátnőm Bécsben lakik és magyar orvoshoz járt és nála is szült.

2016. jan. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Bécs mellett dolgozom, és épp kismama vagyok :), csak én nem élek kint. Kint is el kell menni orvoshoz, hogy megkapd az osztrák juttatásokat, pláne, ha ott szeretnél szülni. Bécsben van Neumann Etelka, őt nagyon dícsérik. Én Badenbe járok egy magyar dokihoz. Nagyon rendes. Én rosszat nem tudok róla mondani. Ha bármi kérdésed van, amiben tudok segítek ;) :)

2016. jan. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es Sajnos nincs Facebookom, de ezért megérné regisztrálni, na majd meglátom! :-)


2-es Köszi! Mi hetente ingázunk, de ugye ide vagyok bejelentve, tehát az itt töltött munka után fogom kapni (remélhetőleg) a támogatásokat. Szülni Magyarországon, Pesten szeretnék. Ráadásul úgy tűnik, hogy nem leszünk már sokáig idekint, tehát csak a kötelező vizsgálatokat szeretném itt megejteni, nem akarok értük fizetni sem, mert mindent otthon csináltatok.

2016. jan. 3. 21:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell a kinti bejelentett lakcím a juttatásokhoz. A lényeg, hogy hova adózol. Én is itthon fogok szülni, az orvos is megnyugtatott, valamint egy ügyvéd, hogy nem kell kinti lakcím. Én is mindent itthon csináltatok. Csak engem nem engednek el a munkahelyről, így kénytelen vagyok magánba menni. Húzós, de ez van. Annyi lesz a hátulütője az itthon szülésnek, hogy a családi pótlék és a gyes folyósítása eltarthat akár egy évig is, mert az államkincstárnál kicsit lassabban mennek a dolgok, de visszamenőleg kiutalják. Minden jót a babához!
2016. jan. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!