Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rengeteg kismama ismerősöm...

Rengeteg kismama ismerősöm dohányzik! Magyar nőkről van szó! Miért ilyen felelőtlenek?

Figyelt kérdés

Más meg megtenne mindent, hogy gyermeke lehessen, ők meg cigifüsttel kábítják magukat es magzatukat.

Eleve büdös és gusztustalan a cigaretta, de hogy egy babát is mérgeznek vele. Nem félnek hogy esetleg gond is lehet belőle?



2013. aug. 18. 10:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Nem félnek. Az önzésük és saját vágyaik kielégítése fontosabb. Dohányoztam, leszoktam. Mert nekem más az értékrendem. Lehet védeni magukat mindenféle indokkal, de aki terhesen dohányzik az nem felelősségteljes szülő. Ez alapvető kellene, hogy legyen. Legújabban jönnek azzal, hogy az orvos azt mondta, elég ha kevesebbet szív. Persze, jobb fél dobozzal, mint egyel, jobb 4 szállal, mint 10-zel, de legyünk őszinték: attól, hogy valakit 3 percig fojtogatnak, nem 20 percig, attól még nem lesz hálás. Sajnálom a babákat. 27hkm
2013. aug. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

Nem felelőtlenebbek, mint azok, akik a terhességük alatt mindenfajta gyógyszert és hasonlót szednek.

Anyáink idejében otthon és a munkahelyen is dohányoztak. A gyerekeik mégsem lettek betegek. Csak ma divat mindent a dohányzásra fogni.

2013. aug. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltuk, h magyarok lehetnek... Hát, nem tudom, milyen körben mozoghatsz, de az én ismeretségi körömben még mindig az az általános, h terhesen senki sem gyújt rá, a legmasszívabb dohányos is lemond róla. Összességében még mindig ez a jellemző szerintem, legalábbis őszintén remélem, h a terhesen is dohányzók vannak kisebbségben. Én csak egy ilyet ismerek és nagyon sajnáltam a gyerekeit érte. Amikor megszülettek (ikrek) és azt magyarázta, h mennyire imádja a fiait, magamban mindig értetlenkedtem, h ezt mégsem tette meg értük. Én is dohányos vagyok, de nemhogy nem gyújtottam rá, amikor a kisfiamat vártam, hanem még más füstjét is messzire kerültem.Amúgy meg a kérdést nem lehet megválaszolni. Félnek v nem félnek, mégis csinálják, mert nem tudnak lemondani róla. még a gyerekükért sem.
2013. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

"Nem felelőtlenebbek, mint azok, akik a terhességük alatt mindenfajta gyógyszert és hasonlót szednek."


Nem, ezt senki nem is állította. De attól, hogy van rosszabb is, attól még ez nem lesz jó dolog. Nem "ráfogják" a dohányzásra, hogy rossz. Mindent meg pláne nem fognak rá, mert nem minden bajnak okozója, de jó soknak igen. A tények elől elmenekülni meg lehet próbálni, csak nem érdemes.

2013. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
2. azért dohányozni bizonyítottan káros terhesség alatt. ahogy a dohányzás bizonyítottan növeli bizonyos betegségek kockázatát. vagy talán ezt is hülyeségnek tartod? utolsó vagyok
2013. aug. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

Nem támogatom a dohányzást, de el sem ítélem. Eddig is dohányoztak a nők, jóval korábban egyéb "káros" anyagokat használtak. Ma Magyarországon és az egész világon, új koncepció kezd kialakulni. Rászálltak a dohányosokra úgy, hogy elhallgatják a pozitívumait és ezerszeresen felnagyítják a hátrányait, megtoldva abszolút baromságokkal is: "A dohányzás hőgutát okoz!". Tessék neked, de nem ez az egyetlen, hanem nagyon-nagyon sok hasonló van, ami nem ennyire szembetűnő. Olyan, mint a parlagfű, ami latin nevén: Ambrosia artemisiifolia. A mitológiában az istenek itala volt, egyébként gyógynövény.


Ma, ha nem irtod, le is lőnek, mert a helytelen energiaátalakítás miatt (kipufogó gázok) allergikus tüneteket okoz! Úgy oldjuk meg a problémát, mint a középkori inkvizíció! Aki meg mer szólalni akár okosan, de szembehelyezkedik a profittal, eltüzelik, kerékbe törik. Vannak káros hatásai a dohányzásnak, annak ellenére, hogy például az agyi vérkeringést elősegíti. Ennél sokkal károsabbak a gyümölcsökre felkent lakkok, a konzervekbe beledarált tartósítószerek, szintetikus anyagok. Csak hát most a "trafikmutyi", dohány monopólium korszakát éljük. A jelenlegi hatalom igyekszik kisajátítani az ebből származó hasznot. Mosószert, hipót miért adnak kiskorúnak? Az alkoholt miért láthatják a kiskorúak az üzletekben?

2013. aug. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Magyarok: nem akartam már kiírni, hogy nem c...okról van szó.
2013. aug. 18. 10:33
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

6-os: a súlyosan asztmás gyereknek megmagyarázod majd, hogy bocs, az agyi vérkeringésnek jót tett anyánál? Ugyanmár! Elég EGY rossz hatás, ha az a gyereket éri, szemben száz jóval, ami az anyát!


Ami meg a parlagfűről, gyógyszerekről, kipuffogó gázról meg egyéb dolgokról szól, nem a kérdés része.

2013. aug. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%
Értettük. Tudjuk azt is, hogy náluk jóval kevesebb az asztmás beteg, sokkal ellenállóbbak, csak hát ezt itt sem szabad meg sem említeni, mert itt is begyűrűzött a trafikmutyi szellem.
2013. aug. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
Na, még 10 hozzászólás és kiderül, hogy tulajdonképpen hasznos, csak gonosz emberek eltiltják a kismamákat, és gyengítik a babákat azzal, hogy nem írják fel nekik a napi cigiadagjukat... de sok strucc van! Mi köze a trafikmutyinak a szülő akaratgyengeségéhez? Mindenki mást okolni könnyebb, látom.
2013. aug. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!