Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes vagyok. Úgy tudom 12...

16 hetes vagyok. Úgy tudom 12 hetes kórtól jár adókedvezmény. Ezt hogy kell megigényelni? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
2016. jan. 5. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Munkáltatónál aki a bérszámfejtést csinálja.
2016. jan. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kell hozzá orvosi igazolás a betöltött 91. napról, plusz van egy NAV-os nyomtatvány - ezeket kell leadni a munkáktatónál.
2016. jan. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

pontosan, ahogy a kettes válaszoló írja. pluszban annyi, hogy nekünk 2 pldban kellett leadni az adókedvezményes papírt és a munkaügy körbeküldte minden év elején. lehet, hogy neked is megvan az emailjeid között.


adóbevallásnál majd visszamenőleg kell igényelned, mert nem igényelted a 91. naptól (én sem, ezért tudom).


30hkm

2016. jan. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt a papirt a munkaltatonal barmelyikotok leadhatja.Jobban jarsz,ha a ferjed adja le,mert adokedvezmeny annak jar aki dolgozik(szoval gyed alatt nem) Ezt most tudtam meg,igy en marciusig kaltam(addig dolgoztam,aprilisba szultem) Most adhatja le a ferjem.Jobban jartunk volna ha eleve o adja le...O kapja minden honapba a fizetesehez v valaszthatja az ev vegi egy nagyobb osszeget
2016. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4: ez nincs teljesen így, szó szerint ez van a NAV tájékoztatójában a családi adókedvezmény és a GYED viszonyáról:


"A gyed alatti időszakban a biztosítás nem szünetel, ugyanakkor a fizetés nélküli szabadság időtartama alatt járulékalapot képző jövedelem sem keletkezik. Bár a gyed folyósítása önmagában nem eredményez biztosítási jogviszonyt, de ha a gyed folyósításakor fennálló munkaviszony alapján a természetes személy biztosítottnak minősül a gyed után fizetendő 10 százalék nyugdíjjárulékra is kiterjed a családi járulékkedvezmény.


Abban az esetben azonban, ha a gyed ellátás nem biztosítási kötelezettséggel járó jogviszony alapján kerül megállapításra, a gyed ellátást terhelő nyugdíjjárulék terhére családi járulékkedvezmény nem érvényesíthető."

2016. jan. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolso 4es vagyok.Most kerdeztem utana!Amirol te beszelsz az csaladi jarulekkedvezmeny nem pedig az adokedvezmeny!
2016. jan. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6: érdekes, nekem a munkaügyes az adókedvezményre mondta ezt, hogy nyugodtan igényelhetem én is. (bár az lehet, hogy rossz idézettel indokoltam) mondjuk lehetne azért a munkaügyesek között versenyt tartani, hogy ki a tájékozatlanabb...:))


egyébként nálunk is a férjem igényli, mert náluk gondosabbak a munkaügyön, bennük jobban megbíztunk.

2016. jan. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!