Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor fogok pénzt kapni?

Mikor fogok pénzt kapni?

Figyelt kérdés
Egy kis BT.nél vagyok alkalmazott, december 3.tól vagyok táppénzen veszélyeztetett terhességgel, kéthetente viszem be a munkáltatómnak a táppénzespapírt.

2016. jan. 5. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd a munkáltatódnál hogy mikor utalnak. De elvileg decemberre már kellett volna kapnod valamit, amikor a hónapot zárták.
2016. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tehát a munkáltatóm fogja utalni, amikor a többieknek utalja a fizut?
2016. jan. 5. 17:45
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem a munkáltatódtól kapod majd a pénzt, hanem az Államkincstártól. Mivel terhesség miatt kapod a tb-ellátást, így nem jár a betegszabadság, amit a munkáltató fizet, hanem táppénzre vagy jogosult, amit viszont az Államkincstár fog fizetni. Annyit tudsz tenni, hogy érdeklődsz a munkáltatódtól, hogy továbbították-e a papírodat és mikor.
2016. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
En mutet miatt voltam otthon,ha rendesen beadtak a papirodat akkor ugy van,h 15munkanapig a munkaltatonak kell kifizetnie a bered 70%at,mintha betegszabin lennel es 15munkanap utan mar a TB-t az OEP fizeti.Megtudhatod h beadtak e minden papirt neked,ha felhivod az OEP-et.En is onnan tudtam meg ezeket na meg azt h nem adtak le nekik semmilyen papirt amit bevittem a munkaltatonak...Csak be kell mondanod a taj szamod es a googl-n megtalalod az o szamukat is
2016. jan. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha terhesség miatt keresőképtelen, akkor nincs a 15 napos betegszabadság, rögtön táppénzt kap.
2016. jan. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Érdekes a főnököm azt mondta, hogy 15nap betegszabi van először amit ő fizet.
2016. jan. 5. 17:57
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha 9es kóddal írt ki a doki, akkor nem jár a 15 nap betegszabi. Szinte biztos hogy azzal irt. Szólj a főnöködnek, mert fizetheted majd vissza. Az enyém sem tudta ...
2016. jan. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen azzal vagyok kiírva. De ezt a könyvelő csak tudja, nem?
2016. jan. 5. 19:24
 9/13 anonim ***** válasza:
En is ugy tudtam h eloszor 15nap aztan fizeti a Tb...Hivd fel az OEP-et h a palirjaid ott vannak e vavy van e vmi teendo
2016. jan. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sajnos én úgy jártam, hogy augusztus 19-től táppénzre mentem veszélyeztetett terhesként. Erre a főnököm persze mérges lett, mert nem a cég volt nekem fontos. A papírjaimat hiába adtam le rendesen kéthetente nem foglalkozott vele, mint utóbb kiderült. Novemberbe felhívtam az oep-et, ahol közölték, hogy semilyen papír nem érkezett be hozzájuk. Persze bementem a főnökömhöz, hogy akkor most mi van? Erre azt mondta, hogy, pont aznap írta alá ezzel kapcsolatban a papírjaimat. Persze...

Rá egy hétre felhívtam megint az oep-et, szerencsére addigra bekerültek a papírok. Dec. elején kaptam meg egy összegbe a pénzem.

2016. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!