Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz most velünk? Mennyi...

Mi lesz most velünk? Mennyi pénzt fogok kapni?

Figyelt kérdés
3 hónapos kismama vagyok,amikor megtudták a munkahelyen kirúgtak! Most munkanélküli segélyt kapok! Ha meglesz a baba,nem leszek jogosult a gyermekágyi segélyre sem,meg a gyed-re sem! Mivel csak a gyes jár alanyi jogon!
2011. márc. 23. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbaidőn voltál vagy határozatlan szerződésed volt??

Ha nem menj a munkaügyi bíróságra mert nem volt joguk kirúgni állapotosan.

2011. márc. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
bocs határozott idejű akart lenni!!
2011. márc. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
meg a csaladi potlek is jar
2011. márc. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A törvény tiltja, ha a munkaadó tudomására jut a terhesség, hogy kirúgjon. Kivéve ha határozott időre voltál bejelentve, vagy próbaidőn voltál. az első válaszolónak igaza van!
2011. márc. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amíg be vagy jelentve a munkanélkülibe addig igényelheted a tgyást+gyedet,csak nem tudom meddig jár most a segély.
2011. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nem küldhetnek el mert kismama vagy!!!én e helyedben mennék a munkaügyi bírósághoz!!!ne hagyd magad!!amúgy határozott vagy határozatlan idejű szerződésed volt??

És mennyi ideig dolgoztál??

2011. márc. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Határozott idejű munkaviszonyt sem szüntethetnek meg a határozott idő lejárta előtt.

Mivel a vélelmezett fogantatás időpontjától él a felmondási védelem, igazuk van az előttem íróknak, ha nem voltál próbaidőn, és nem arról van szó, hogy nem hosszabbították a lejárt szerződésedet, akkor irány a munkaügyi bíróság.


Akkor se ess kétségbe, ha a fent említettek miatt mégsem volt jogtalan az elbocsátás, igényelj álláskeresési támogatást, annak fennállása alatt biztosított vagy, jogosulttá válhatsz újra tgyásra és gyedre.

2011. márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Irány a munkaügyi bíróság!

Ha jogosulatlanul mondtak fel, vissza kell venniük, visszamenőleg ki kell fizetniük a béred 100%-át, az éves szabadságok is járni fognak és jogosult leszel tgyás gyedre is. Ne hagyd magad!

2011. márc. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Esetleg válaszolj már nekünk,és akkor konkrétabban tududnk segíteni,mert tanácsoltak többen több mindent,de nem mindegy hogy határozott vagy határozatlan idejű szerződésed volt-e.
2011. márc. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!