Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan működik a táppénz?...

Hogyan működik a táppénz? Minden nap számít vagy csak a munkanapok? Mikor kell leadnom a táppénzes papírt a munkáltatónál?

Figyelt kérdés
Előre is bocsi az értelmetlennek tűnő kérdés miatt! Kismama vagyok és most vagyok először tàppénzen. A háziorvos már kiírt, január 15-ig táppénzen vagyok. A munkarendem hétfőtől péntekig van. Akkor a hétvégével nem kell számolnom, ugye? A háziorvos 18-àn adja ki a táppénzes papírt, viszont aznap kapom meg a terhes állományba vételi lapot, és igényelhetem a CSED-et. A munkáltatóm kifizetőhely, így még 18-án kell leadnom a papírokat (táppénzes+terhes állományba vételi lapot) vagy 19-én is jó? Nem akarom halogatni, csak 18-àn nem biztos, hogy beérek a céghez a papírokkal. Viszont jövedelemkiesést sem szeretnék! Köszi a segítséget!
2016. jan. 5. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Táppénzt hétvégére is kapsz, mint mindenki. A házorvos két hetente adja ki a táppénzes papírt, a nőgyógyász javaslata alapján, amit ő havonta ad ki. Én kéthetente mindig beküldöm a munkáltatómnak az aktuális táppénzes papírt. Ha 20.-a után érkezik be, akkor azt már nem kapom meg a következő hónapban , csak később. A táppénz akkor érkezik, mikor a kollégáimnak a fizetés.
2016. jan. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2016.01.01. után sajnos már csak a hétköznapokra jár a táppénz.
2016. márc. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!