Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan jelentsem be a munkálta...

Hogyan jelentsem be a munkáltatómnak, hogy veszélyeztetett terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Most 5 hetes terhes vagyok, hétvégén voltam bent a kórházban ügyeleten vérzés miatt. Ma telefonon beszéltem a háziorvosommal és felvett táppénzre.

Tudom, hogy már nem kell hivatalosan bejelenteni, hogy terhes vagyok, mert így is védve vagyok, de valamit mégis kell mondanom, hogy miért nem megyek be dolgozni. Ti mit mondanátok? Félek a reakciótól, mert nem túl kedvesek.



2015. szept. 28. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szülni készülsz de nem mersz a főnököd elé állni a terhességeddel? :) ne már.

Oda mész elé, megmondod hogy várandós vagy, nem szeretted volna bejelenteni a 12. hét előtt, babonából, de mivel veszélyeztett terhes vagy, az orvosod javaslatára szeretnél táppénzre menni. Hidd el, nem te vagy az első női alkalmazottja, aki szülni megy, nem is az utolsó, és senki sem pótolhatatlan. Olyan hamar talál utódot hogy magad is meglepődsz majd. Addig pedig simíthatod a viszonyt azzal, ha megerősíted őt abban, hogy telefonon ami segítséget lehet, azt nyújtasz.

2015. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
60%
Ha félsz, ha nem, ezen előbb-utóbb túl kell esni. A táppénzt a munkáltatód intézi? Mert akkor úgyis nekik kell leadnod a táppénzes papírjaid, és azon látni fogják a kódot, hogy veszélyeztetett terhesség miatt vettek táppénzre. Szóval felesleges hazugságba keverned magad. De adhatsz magadnak egy kis időt, amíg le nem adod a papírt, egyszerűen betelefonálsz, hogy táppénzre vettek, majd jelentkezel. Ennyi.
2015. szept. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy a munkáltató intézné e a táppénzt. Egyszer voltam beteg, amikor 1 hónapja dolgoztam ott(tüdőgyulladás), felhívtam a főnököt, hogy nem tudok bemenni és az orvos kiírt táppénzre. Erre azt mondták, hogy ők egy kis cég és náluk ilyen nincs, hogy táppénz, szóljak, ha munkába tudok állni. Nem telt el 3 nap már hívogattak stb. 5 nap múlva be kellett mennem betegen.

Szóval ezért gáz ez az egész. Félek, hogy valahogy képesek lennének kirúgni.

2015. szept. 28. 12:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha letelt a próbaidőd, akkor nem rúghatnak ki, a terhesség kezdetétől védve vagy.
2015. szept. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tavaly november óta dolgozom itt, az már lejárt :)
2015. szept. 28. 13:18
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:

Most akkor jól fontold meg. Kirúgni nem rúghatnak, amíg terhes vagy, ez tény. Ha megtennék, mehetsz munkaügyi bíróságra, és 100%-ban garantálom, hogy nyerni fogsz. Csak akkor fognak kirúgni, ha hagyod magad.

Viszont! Ez az 5 hetes még annyira korai, ráadásul véreztél is, még az is meglehet, hogy nem fog megmaradni ez a baba. Ha nagyon-nagyon szükséged van erre az állásra (márpedig gondolom, így van, ha így be tudtak rángatni tüdőgyulladással), akkor lehet, hogy nem kellene kiíratnod magad táppénzre. Mert egy-két hónap múlva megeshet, hogy se babád, se állásod nem lesz.

Ha maradsz táppénzen, akkor be kell keményítened. Betelefonálsz, közlöd a tényeket, megkérdezed, intézik-e a táppénzedet, vagy neked kell leadnod az Egészségbiztosítónak.

2015. szept. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ja, még egy opció van. Beszéld meg a háziorvosoddal, hogy valami "mezei" betegség miatt vegyen táppénzre, ne veszélyeztetett terhességgel. Egy-két hét pihi után kiderül, hogy alakul a terhességed. A MUNKÁLTATÓ PEDIG KÖTELES 15 NAP BETEGSZABADSÁGOT FIZETNI (az munkanap, tehát gyakorlatilag 3 hét), ami alól nincs kibúvó, csak ha hagyod magad megint bepalizni. (De csak ha "mezei" táppénzes kóddal vesznek táppénzre, mert ha veszélyeztetett terhesként, akkor egyből táppénz.) Pár hét kimaradás talán még nem ok arra, hogy utána fel akarjanak mondani, új munkavállaló keresése elég macerás ahhoz, hogy "megbocsássák" a kihágásodat. Ha megmarad a terhességed, akkor sem rúghatnak ki, ha még nem közölték veled.
2015. szept. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Jaj, hogy ragzom a magyartot. Szóval akkor se rúghatnak ki, ha még nem közölted velük...
2015. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett veled, kedves kérdező?
2015. dec. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!