Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akin 32 hetesen kb. + 8 kiló...

Akin 32 hetesen kb. + 8 kiló volt, annak mennyi lett a vége, és mennyi maradt szülés után?

Figyelt kérdés
Én most itt tartok,de igazából nem is látom, hol az a 8 kiló, a lányomat 9 kiló+-al szültem a 37. hétre. Hát most több lesz a vége úgy érzem. Az arcomon semmi nem látszik, talán a lábaimon és a csípőmön jobban, bár a lábaim sem egyformák minden nap. Furcsa, hogy este mikor leveszem a zoknit, és ahol a szára kicsit elszorította a lábam, az még reggel is látszik. Gondolom a víz miatt.
2016. jan. 6. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

En 20 hetesen jartam 2 kilonal, 32 hetesen kb 8 kilonal es 11-12 kozot lett a vegere, 39 hetesen szultem.

En 178 cm vagyok es 63 kilorol indultam, szoval vekony voltam, igy nem volt sok ez a hizas. Nem is igazan vizesedtem, felidotol kb egyenletesen heti fel kilo jott fel, volt, hogy kevesebb, majd kovetkezo hetekben picivel tobb, de az atlag ennyi volt .

Szules utan nem sok maradt rajtam, kb 2 kilo, de az magatol le is ment az elso honapban.


Igy en azt mondom, hogy ez a 8 kilo ennyi idosen egyaltalan nem sok alapvetoen, ha atlagos testalkatrol inditottak. Ha mar eleve volt esetleg plusz, akkor nem art odafigyelni, hogy sok ne jojjon fel, azt mondjak.


Az esetedben inkabb a vizesedes johet meg szoba. Bizonyos fokog az is normalis, szinte minden kismama vizesedik valamilyen szinten, ha nalad hirtelen kezdodott meg es emiatt ennek a 8 kilonak a nagy resze is gyorsan ugrott fel, akkor nezegesd a vernyomasodat, hogy nem-e magasabb a megszokottol es jelezd az orvosnak.

De ha ez a 8 kilo nagyjabol egyenletes sulynovekedes, akkor ne aggodj.


(Megjegyzem, hogy en az elso gyerekkel 25 kilot hiztam, akkor vizesedtem is, de igy is 12 kilo rajtam maradt szules utan. Viszont 3 honap alatt le is ment. Ettol fuggetlenul ennyi hizas sok, engem foleg lelkileg viselt meg. Csak azert irtam, hogy lasd, ha esetleg tobb megy fel, mint az idealis, akkor sincs semmi veszve, mert le is tud menni, ha eljon az ideje. Nem kell ugy maradni.)

2016. jan. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Átlagos testalkatom van, 170 cm, és 61 kg voltam az elején. Igazából többé-kevésbbé egyenletesen jött, volt amikor mondjuk csak 1, de volt amikor 2,5 kg volt 4 hét alatt. Úgy érzem, nem eszem többet semmivel sem, mint terhesség előtt, nem vagyok kívánós sem, és mértéktelen sem.
2016. jan. 6. 12:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Rajtam 32 hetesen 11-12 kg volt, kb 13 kg plusz súllyal szültem, 155 cm 47 kg-mal kezdtem a terhességet, 50-51 kg-mal jöttem haza a kórházból, és 3 hónappal később 47-48 kg voltam megint, pedig sokat ettem mert szoptattam. Mindkét terhességemnél szinte kilóra pontosan így volt. Ahhoz hogy szoptatni tudj, kell hogy legyen rajtad szülés után 2-3 kg plusz, az pedig úgyis lemegy ha anyatejes lesz a baba. Ha vizesedsz és úgy +8 kg-nál jársz akkor vonj le a 8-ból pár kiló vizet, az szülés után pár nap alatt távozik, az nem hízás.
2016. jan. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
+11 lett a vége, 32 hetesen +7 kilónál jártam. Én csak kicsit vizesedtem max.
2016. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!