Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha vékony vagyok és terhesség...

Ha vékony vagyok és terhesség alatt sem híztam sokat (7-8 kiló) fogok tudni szoptatni? Többet kell ennem szülés után mint terhesség előtt és alatt ahhoz hogy működjön?

Figyelt kérdés
2012. júl. 9. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
igen utolso hététől pedig tejserkentö teát igyál
2012. júl. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem annyi tejem volt hogy egy csomót leis bírtam fagyasztani pedig volt olyan nap hogy 10-szer is szopizott a fiam! Én 58kg-al mentem szülni,50 kg-al kezdtem tehát 8 kg-ot híztam.Az ételt amúgy is jobban kívántam,de szedtem is a tejserkentő homeos bogyót is de nem minden nap!
2012. júl. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi köze a szoptatásnak ahhoz, h milyen a testalkatod! Inkább a genetikának van köze hozzá, de annak nem is kicsit! Én 44 kiló voltam amikor teherbe estem, 64 kilóval mentem szülni. Most 10 hónapos a lányom és már egy jó ideje visszafogytam 44 kilóra. (Nem fogyókúrával, nem tornázom, egyszerűen leszaladtak rólam a kilók, ilyen vagyok. Pedig örültem volna ha marad egy kis plusz, nem szeretek piszkafa lenni.) Mégis még mindig szoptatom a kislányomat, az elején annyi tejem volt, hogy szegénykém nem bírta nyelni. :) Azóta már kevesebb van, de én úgy gondolom a szervezetem igazodik az Ő igényeihez, mivel már más ételeket is eszik! Úgy egyél ahogyan jól esik, de az fontos, hogy eleget és tápanyagban gazdag ételeket fogyassz! :)
2012. júl. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszoló vagyok! Azt kihagytam, hogy a genetikát nem véletlenül említettem. Nálunk anyai ágon mindenki ugyanolyan vékony volt a terhessége ill. a szülése után mint amilyen én voltam/vagyok és a szoptatással sosem volt baj. De azt hiszem apai ágon is ez volt a helyzet!
2012. júl. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem második baba lesz és nagyon szeretnék, de első babámmal nem jött össze, elég sok oka volt, születés után 2 hétig az intenzíven volt azt se tudtuk életben marad e, én nem bírtam enni aludni semmit, teljes lelki összeomlás, de azért fejtem meg vittem be minden nap 2x a kórházba, de miután kijött akkor sem volt hajlandó szopni, 1 hónapig fejtem és azt kapta aztán elapadt. Anyukám több mint 1 éves korunkig szoptatott minket testvéremmel, szülése is könnyű volt én is erre számítottam de abszolút más volt. Viszont egyik nagymamám sem tudott szoptatni és a szülésem az övékére hasonlít, remélem azért menni fog.
2012. júl. 9. 16:28
 6/7 anonim válasza:
Én is vékony vagyok, hasonlóan, mint az előttem szóló,47kg-mal kezdtem a szülést, felment rám 17kg, volt tejem is, tudtam szoptatni, igaz csak 4 hónapig, de ennek más oka is volt.Ja és én is pikk-pakk leadtam sajnos a kg-kat, pedig én is szerettem volna, ha marad rajtam.
2012. júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
fogsz ha szót fogadsz nem csinálsz úgy mint én! Enni inni sokat! tejszaporító teát sokat inni nekünk azt főzték a korházban ha viszel filtert a csecsemősök biztos adnak forralt vizet. ja és pihenni amennyit csak tudsz. nekem a pihenés nem adatott meg egyedül voltam a kicsivel mert apa dolgozott ahogy hazajöttünk pihenés helyett a baba és a házimunka na ha van segítséged használd ki ha segíteni akarnak!!!! és akkor lesz tejed!!!
2012. júl. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!