Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Negatív lett a toxoplasmom,...

Negatív lett a toxoplasmom, van egy benti cicám, további teendők? Cica marad, pont.

Figyelt kérdés

Világéletembe volt cicám és mindig benti volt, szinte biztos voltam benne hogy már túlestem a toxo-n de nem, negatív mindkettő érték, így most nagyon kell vigyáznom, mondja mindenki, cicára meg már mindenki húzza a száját.. Ezeken kívül mit tegyek még?

2 éve nálam van, az se tudja mi az a kint lét, nem eszik nyers húst, akkor ha 2 év alatt nem kaptam el tőle semmit akkor nem most fogok szerintem.

Holnap elviszem dokihoz, úgy is oltás kell meg féreghajtás, ha kérek vizsgálatot rá hogy ő átesett -e már a toxoplasmon és ha igen akkor később még terjesztheti? Jól tudom hogy nem, igaz?

Meg hát mosok rendszeresen kezet, nyers zöldséget gyümölcsöt megmosom alaposan, nyers hússal mondta a férjem ő fog dolgozni, almot ő cseréli már terhesség eleje óta, mit tudok még tenni szerintetek?

Már előre ideges vagyok hogy például védőnő mit fog szólni mert tiszta kétségbeesett mikor meghallotta hogy van macskám, ugye arra nem kényszeríthet hogy szabaduljak meg tőle ?

Nagyon aktív a babám, szépen fejlődik korához képest, nyilván ha tudnám hogy veszélyeztetem nem kockáztatnék, de mind megérzésre mind tudásra tudom hogy nem ártok neki.

És még annyi hogy olvastam hogy most másfél,2 havonta ismételni kell a vérvételt, most lesz cukorterhelésem 2 hét múlva ez meg december 2.-i eredmény, akkor cukorterhelésen kell szólnom erről hogy negatív lett hogy nem -e néznék meg, vagy külön új beutaló kell hozzá ?

Köszi előre is a segítséget !

24 hkm


2016. jan. 6. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem minden macska hordozza. Van nekik is vizsgálat, meg tudod csináltatni, addig ha lehet ne te takarítsd az almod vagy ha nincs választás, akkor gumikesztyűben. Ha nem megy ki, nem eszik nyers húst és nem hordozó, akkor nincs mitől félned. Csak a szokásos, rendesen átfőzni a húsokat és alaposan megmosni a zöldséget/gyümölcsöt.
2016. jan. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Nekem is negatív, benti cicám van, nem is foglalkozom a dologgal :) Nincs honnan elkapja pont most a lakásban. Ha valahogy mégis elkapná ( NINCS HOGY!!!), akkoris a férjem takarítja az alomtálcát és ő se kézzel fogja meg a kakát, hanem kislapáttal teszi zacsiba és leviszi a lenti kukába, utána kezet most.

Ahhoz, hogy a cicától elkapd, ő kint kéne egerésszen, utána meg kb körbe kéne nyalogasd a kakáját... Gondolom nem szoktad :D Rettenetesen fel van fújva ez a dolog, engem nagyon idegesít.

SOKKAL nagyobb esélye van, hogy nem kellően megmosott zöldségtől, gyümölcstől elkapod, illetve nem kellően hőkezelt húsárutól, pl kolbász, szalámi, házisonka- ezek mind nyersek. Ezektől jobban kell félni, mint a cicától, hidd el, bár erre is baromi kicsi az esély, hogy ezektől bajod legyen.

2016. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
62%

Első gyerek lesz ugye? Csak,mert pokolian túlizgulod a dolgot. SOKAN napi szinten érintkeznek állatokkal a terhesség alatt és dolgoznak nyers hússal. Értem,hogy jobb félni,mint...,de ne félj.


36/N (Anya és szülésznő.)

2016. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanigy vagyok. 6 hetente meretem a toxomat, nem takaritok almot, kezet mosok sokat. Zoldsegeket megmosom es nem erintek nyers hust. A dokim tudja, hogyha pozitiv lesz, milyen gyogyszer kell ra.


O azt mondta, szeressem a cicat nagyon, csak ne nyalogassam.:))


A cica legyen beoltva es terhesseged alatt 3 havonta feregtelenitve.


30hkm

2016. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szuperek vagytok, köszönöm a válaszokat :D

Persze első baba, nem is parázok, csak inkább attól hogy mindenki kipécézi a cicámat most mint valami vírustanya lenne, én meg persze védem, és most mindenkinek magyarázhatom hogy nem lesz semmi bajom tőle..

Meg mondom védőnőmtől félek csak hogy nehogy azt mondja hogy a macskának mennie kell, mert akkor se megy persze, csak örültem volna ha ilyen konfrontálódásokat megúszok..

Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat, mindenkinek ment a zöld :)

2016. jan. 6. 13:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Védőnő vagyok, nyugi, nem kényszeríthet arra, hogy "megszabadulj" a macskádtól! :)


Ajánlom ezt a kis videót a témában, nagyon hasznos és vicces :)

https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI


Ha a cicád el is kapta valaha, csak nagyon rövid ideig "üríti" a kórokozót, utána védetté válik, és semmilyen veszélyt nem jelent rád vagy a babára! Amúgy trimeszterenként érdemes elvégeztetni a TORCH vizsgálatot, de ha alaposan megmosod a gyümölcsöket/zöldségeket, és nem eszel nyers húst (a kolbász/szalámi is az!), akkor nem lesz baj!

2016. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Más tisztítsa az almot és kész. A terhességem alatt, az akkor 20 éves cicám tartotta bennem a lelket. Mikor hazavittük a bébit, rögtön mellé bújt és együtt aludtak. No para!!!
2016. jan. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és ismétlő vizsgálatra kell beutaló újra vagy csak elég szólnom hogy vegyék le a vért erre is ? :)
2016. jan. 6. 13:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Érdemes beutalót kérni, úgy biztos nem kekeckednek :)
2016. jan. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Írok egy privit, mert mi kikértük az állatorvosunk tanácsait a cica kisbaba összeszoktatásról (a mi cicánk egy 6 éves lány), és tök hasznos dolgokat mondott, csak nem akarok itt offolni:)
2016. jan. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!