Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A háziorvoshoz kell járni...

A háziorvoshoz kell járni terhességkor?

Figyelt kérdés
2016. jan. 8. 01:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, nőgyógyászhoz.
2016. jan. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

vannak bizonyos vizsgalatok ahova csak o adhat beutalot pl labor vizsgalat ekg, ezek kotelezo vizsgalatok.

de hallottam mar olyanrol is hogy adott a nogyogyasz szoval helyfuggo. viszont mindenkepp fel kell majd keresned a keresokeptelensegrol szolo papir miatt ha szeretnel csedet es gyedet.

2016. jan. 8. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyszer kell elmenni belgyógyászati vizsgálatra, ahol EKG-t csinálnak és vérnyomást néznek, meg feltesz pár kérdést: szedsz-e gyógyszert, van-e a családban valamilyen betegség stb.
2016. jan. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenhol más rendszer van, nálunk pl. EKG-t és egyéb beutalókat tud adni a nőgyógyászom (magán). A várandósgondozási könyvedben pedig van beutaló egyéb dolgokra, amiket a háziorvos lepecsétel, de nem kell egyesével, így az örökérvényű. De olvastam itt olyan laborról, ahol nem fogadják el azt a beutalót, ami a kiskönyvben van...nálunk igen (BLESZ).


Én járok, mert szeretem a dokit, és sokszor kért nekem időpontot, ha kellett pl. hematológiára, vagy laborba.


Pecsét vagy beírás nem kell tőle, az orvosodtól igazolás kell az egyszeri anyaságihoz, hogy gondozott téged. (De azt is olvastam itt, hogy van, ahol a védőnő ad ilyet.)



30hkm

2016. jan. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2: "viszont mindenkepp fel kell majd keresned a keresokeptelensegrol szolo papir miatt ha szeretnel csedet es gyedet."


a csednek és gyednek nem feltétele, hogy legyen az illető táppénzen, én pl. nem megyek/mentem táppénzre, szóval így félreérthető a mondatod.

2016. jan. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha szülés előtt kéred a csedet, akkor kell tőle papír a terhességről és a szülés várható időpontjáról. A kiskönyvben van egy rubrika a háziorvosnak is, persze semmi se kötelező, de az elején érdemes elmenni, hogy tudja, hogy terhes vagy, ha bármi gond van, táppénz kell, azt neki kell intézni. Nekem az ekgt is megcsinálta.
2016. jan. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell. Se a csed-hez, se a gyed-hez, se a táppénzhez, se a beutalókhoz nem kell feltétlenül a háziorvoshoz elmenni.

Egyszer se voltam nála, azt se tudta, hogy terhes vagyok, mégis minden vizsgálatra eljutottam, táppénzen voltam az utolsó hónapban és a csed-et is gond nélkül megigényeltem.

MINDENHEZ a körzeti nőgyógyásztól kaptam a papírokat. Neki egyébként is csak ez volt a szerepe, a nőgyógyászati vizsgálatokat a magánorvosom végezte, a kötelező ultrahangokat a klinikán végezték.

2016. jan. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon arik vagyzok majd atolvasom puszi. :))
2016. jan. 8. 09:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a háziorvos csinálta az ekg-t nekem, az éhgyomri vércukrot ő nézte, bepecsételte a kiskönyvet, szóval nekem kell járni, igen. De ez Nyíregyháza.
2016. jan. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!