Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes kismama vagyok.2...

9 hetes kismama vagyok.2 napja vizes folyásom van. Elmentem a háziorvoshoz írt canesten 100mg-os kúpot. Kérdésem: Normális -e a vizes folyás és a canesten alkalmazható e terheseknek?

Figyelt kérdés

2016. jan. 7. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon suru de noalis folyasom van ami normalis terhesen.nekem vitagyn c huvelykremet mondta a dokim.azt lehet terhesen.canestenrol nem tudom..
2016. jan. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem veletlenul irta fel az orvos, nyilvan tobbet tud, mint mi. Ra hallgass, ne rank. Gondolom megmondtad neki, hogy 9 hetes terhes vagy, es azutan irta fel.
2016. jan. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én bővebb, vizes folyással nőgyógyászhoz mentem, olyan gyógyszertári kúpot kaptam, ami a bacikat és a gombákat is kinyírja. Hüvelyflóra fenntartására, megelőzésre szintén a Vitagyn C krémet javasolta az orvosom heti 1 alkalommal.
2016. jan. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A háziorvosod csak úgy mondott rá valamit, hogy te elmesélted a tüneteidet?? Gondolom, nem nézte meg a folyásodat.


Érdemes volna, ha szakorvos is látna azért. (nőgyógyász)


Nekem mondjuk nem engedték a Canesten kúpot, csak kívülre engedték a dokik használni a krémet. De mindenhol mást engednek.


Amit még javasoltak, az a Borax kenőcs volt, végül az vált be.:)


30hkm

2016. jan. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Canesten használható egész terhesség alatt, annyi hogy a kúpot ne az aplikátorral (vagy mi az) helyezd fel, csak simán kézzel. Nekem mindkét terhességem alatt kellett egyszer használnom.

Viszont vizes folyásra gombaölőt?! Nekem akkor kellett amikor sűrű nyúlós volt és sok. A vizes folyás normális én úgy tudom.

2016. jan. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is furcsállom, hogy vizes folyásra Canestent írnak... a gombás folyás sűrű, száraz, darabos, nem vizes.

Kora terhesség alatt pedig megszokott a nagy mennyiségű folyás (nálam legalábbis... ez a 4. terhességem, mindegyiknél tocsogtam).

2016. jan. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem egész terhesség alatt fehér színű folyásom volt, de nem gombás. Még az elején rögtön meg is nézettem, mert megijedtem, de mondta az orvos, hogy teljesen normális, semmit nem kaptam rá. Sosem volt darabos vagy kellemetlen szagú. Végigkísérte a terhességet, mondjuk nekem alapból is több a folyásom. (Ezt is vizsgáltattam már, de sosem találnak semmit, annyit mondtak, hogy ilyen a testem)
2016. jan. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm minden vàlaszadònak a vâlaszât! :-) Igazàn aranyosak vagytok!Ùgy döntöttem amìg csak vizes addig nem foglalkozom vele.Jön nemsokàra a 12 hetes genetikai uh.akkor talàlkozom legközelebb nőgyògyâsszal és max.megkérdezem tőle!Azért ìrta a canestent a doki mert azt mondta h a vizes folyâs àtvàltozhat fertőzéssé. :-\
2016. jan. 8. 05:56
 9/10 anonim válasza:

Nem mostani a kérdés... De...


Nem, nem normális, nekem is volt és azt mondták csak pihenés és nem kaptam semmit.


Nem lehet ilyen fiatal terhesség esetén amúgy, egy osztalyvezető főorvos volt a dokim, szóval csak tudja.. Boraxos oldattal kezelt később, ha esetleg kellett, téged is ezzel kellett volna.

2019. okt. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A vége felé persze már más a kérdés, de az első trimeszterben nem.
2019. okt. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!