Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes kombinált teszt...

12 hetes kombinált teszt eredménye. Szerintetek izguljak?

Figyelt kérdés

CRL:57,4mm BPD:20,4mm


PAPP-A szint:

3280.00

miu/L

1.63

MoM


Szabad ß-hCG szint:

93.70

Ng/ml

2.63

MoM


Tarkóredő vastagsága (NT):

1.60

mm

1.08

MoM

Kockázat a Down-kór előfordulására: 1 : 4 800, negatív


Bárkit megkérdeztem eddig, meg amit olvastam, jóval magasabb másoknál az arányszám. nem is értem. nem dohányzom, semmi okát nem látom, talán csak azt, h nekem nem a 14-15. napon volt peteérésem, hanem a 23-on és így fogant. Ez a méretei alapján nem látható mégis befolyásolta volna az eredményt?


2010. márc. 26. 08:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

teljesen jó az eredményed, miért problémázol? Nekem 1:3500hoz volt 36 évesen és frankó kisbabám született.

Meg amúgy is ott van, hogy negatív az eredményed, ne aggód túl a dolgot:)

2010. márc. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem aggódnék, mert eddig nem is érdekelt az eredmény, és valójában semmin nem változtatnék, de egy 36 éves ismerősömnek 1:10000 lett és nekik még van is a családban down szindrómás. Szóval csak nem értem.

De köszönöm a gyors választ.Egyébként 28 éves vagyok.

2010. márc. 26. 08:50
 3/16 anonim ***** válasza:
1:10000-rel szült down szindrómás babát?
2010. márc. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem! Bocsánat, ha félre érthető voltam. Arra gondoltam, h ugye ennél a vizsgálatnál minden tényezőt figyelembe vesznek.Mint a kor, súly, betegség, rossz szokás, volt e már a családban ilyen. Szóval neki még a kora is és a családbeli betegség csökkenthette volna az arányszámot, de neki mégis 1:10000. Nekem semmi ilyen, mégis 1:4800.
2010. márc. 26. 09:09
 5/16 anonim ***** válasza:
jaaa értem. Pl a testsúly is egy ilyen tényező. Nem lehet ez a "problémád" forrása?
2010. márc. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát nem vagyok vékony, de kövér sem. 170 cm, 73kg. Bár a magasságot nem kérdezik:) De a súlyom többsége izom, mert mindig sportoltam, eddig futottam, tehát általában nem is hiszik el. a védőnő is azt mondta, h nem gondolta h ennyi vagyok:) de ha magában nézik, papíron, akkor valóban sok. Bár az említett csajnak 70kg. ami azért nem nagy különbség...
2010. márc. 26. 09:36
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez jó eredmény, nincs miért aggódnod.


Bocs az offért: betiltanám, hogy így kiadják ezeket az értékeket. Egyszerűen az kellene csak ráírni, hogy pozitív vagy negatív. Egyik kórházban pl nem adják meg a kismamáknak a tarkóredő értékét, csak annyit írnak a papírra, hogy 3 mm alatti. Ha valami nagyon közel van a határétékhez, akkor az odaírnám, de a tiéd messze-messze van attól!

2010. márc. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ne aggodj tok jo minden. Nekem 1:5300 lett, de en megcsinaltattam a 4 tesztet is 16 heten. Ott meg mar 1:9000 hez, ugy, hogy 0,65 lett aqz afp eredmenyem. Dokim is mondta tokeletes, szal ne aggodj!

Akkor adhatna okot az aggodalomra, ha 1:250-hez lenne, de akkor sem feltetlen beteg a baba. Amugy az eredmenyeim nekem is hasonloak.

2010. márc. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm lányok! Megnyugtattatok teljesen. Az ismerősöm ma ment genetikai tanácsadásra valami főmuftihoz és megkértem kérdezzen rá az én eredményemre, h ő mit javasolna.

Igazad van! Én sem engedném, h bárki lássa ezeket a nagy különbségeket az értékek között. Pedig nem vagyok parázós, de kiderült hogy mégis:)

2010. márc. 26. 10:23
 10/16 anonim ***** válasza:
én ezt nem értem ez olyan hülyeség ahogy ki van találva kuka az égész egyik kórháznak ilyen eredmény jó a másiknak meg olyan egyik ilyen teszttel csinálja a másik amolyannal a kismamák meg had kapjanak idegbajt hogy valami gáz van pl. nekem a szabad béta hcg mon 2,57 és magas mert a határérték 2,50 ezért 1:53 a 21 triszómia kockázata a dokim azt mondta ne aggódjak de majd küld genetikára hétfőn beszélem meg vele hogy mikor de akkor sem értem hogy lehet így össze kavarni a kismamákat most már nagyon fel vagyok ezen háborodva nem volt elég eddig az afp ami az sem pontos úgyse még kitalálták ezt is kuka kuka kuka de azért ne aggódj én sem teszem amúgy is ezek csak statisztikai eredmények a pontos vizsgálat az amniocentézis na ha az nem lenne jó akkor kéne aggódni de így semmi értelme szép baba várást mindenkinek
2010. márc. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!