Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Feherversejt a vizeletben, ez...

Feherversejt a vizeletben, ez mit jelent? Ugye a babanak nem art?

Figyelt kérdés
A max 10 helyett 54 a feherversejt a vizeletemben, azt mondta a hazidokim h vmi bakterium miatt van es ha ismetles utan is feherversejt lesz benne, antibiotikum kell. Vernyomasom, cukrom jo, 36 hetes kismama vagyok, vizesedek de csak kicsit. Jart mar igy vki? Ugye nem lett baja a babanak?
2016. jan. 8. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bízz a dokidban! Ír majd fel gyógyszert, ha úgy gondolja, hogy kell. Nekem kétszer is volt, de más rossz értékekkel is együtt járt, antibiotikumot kaptam (13. és 22. héten) Nem károsodott a magzat miatta.


31 hkm

2016. jan. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet valamilyen húgyúti fertőzésed van. Arra meg valóban antibiotikum kell.

Bár ilyen esetben egyből fel lehetett volna írni az antibiotikumot, illetve találgatás helyett elküldhetett volna vizelettenyésztéses vizsgálatra.

Amúgy ha a toxémiára gondolsz, akkor ha nem magas a vérnyomásod, akkor ettől a veszélytől nem kell tartanod.

A vizesedés amúgy sem tipikus toxémiás tünet ma már, mert sok olyan kismama is vizesedik, aki nem toxémiás.

Toxémia akkor van jelen, ha magas a vérnyomás állandó jelleggel, fehérje van a vizeletben, plusz vizesedés jelen van. Tehát ez mind együtt.

2016. jan. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2: az én háziorvosom is olyan, mint a kérdezőé. elküld ismételt vizsgálatra, majd pedig tenyésztést kér, amit 1,5 hét múlva kap meg...


én mindig egyből urológushoz kényszerültem menni, ha rossz lett a vizelettesztem...

2016. jan. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem most volt benne 12 FVS és plusz még baci,el kellett mennem urológiàra,ott egyből mondta a doki,hogy ezt csak terhesség alatt kezelik,mert vetélést/koraszülést okozhat a felszàlló fertőzés(pl vesemedence gyulladàst).

Kaptam antibiotikumot.

26hkm

2016. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!