Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is járt így? én válasszam...

Más is járt így? én válasszam ki a szülés időpontját?

Figyelt kérdés

valahol a 8. és 10. hét között vagyok. mensi szerint 8, első 0. UH szerint 9, az eheti 0. UH szerint 10 hetes vagyok.

nekem 3 papírom van, ugye 3 dátummal. orvosom annyit mondott, hogy döntsem el, melyik papírt adom oda a védőnőnek és akkor aszerint lesz végig a szülés várható időpontja.


ha túlhordom és rossza papírt adok, akkor 1 hónapot hordom túl mondjuk? vagy beindítják a 38. héten mert a rossz papírt adtam oda? vagy ha előbb jön, koraszülött osztályon lesz, csak mert rosszul választottam?!?



2016. jan. 9. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Én várnék és azt írnám be, amit a 12. heti UHn mondanak, az a legpontosabb, mert addig egyformán fejlődnek, és az genetikai UH.
2016. jan. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is megvárnám a 12 hetes UH-t ezzel.
2016. jan. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

az első 0. UH és az eheti 0. UH között mennyi idő telt el?


Kb. az UH-ra alapoznék, mert a 12. hétig kb. miliméterre pontosan fejlődnek a babák, aztán már nem annyira.


Én mensi szerint kb. 1 héttel vagyok előbbre, mint a korai UH-k szerint, és szerintem (tudom, h mikor volt az ovuláció, és mikor voltunk együtt). Így papírforma szerint előbbre járok, ha indítani akarnak, nyilván lebegtetni fogom, hogy mikor fogant a picúr :)


A dokidnak meg nyugodtan vázolt a problémádat, ő a szakember...

2016. jan. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

dokimnak értetlenkedtem, de ő csak mosolygott, mondván jól fejlődik, van ilyen. az elsővel ezért mentem 0. uh-ra, amit írtál, hogy 12. hétig ugyanúgy fejlődnek, uakkorák.

1,5 hét alatt 2,5 hetet nőtt.

12. hetit nem tudom megvárni, mert a mostani dátum szerint 14 hetesen megyek a genetikaira, viszont előtte 2 héttel lesz a vérvétel amire a védőnő adja a beutalót és kiskönyvet kell vinni.


nem értem ezt az egészet :( én amúgy belőni se tudom mikor eshettem tényleg teherbe, mert az ovi hetén nem tudtunk együtt lenni, szóval az egész olyan hihetetlen :D

2016. jan. 9. 12:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor számold a menstruáció szerint, aztán jónapot.
2016. jan. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12. hetit én is megvárnám ilyen esetben. a védőnőhöz nem kötelező már most elmenned, mostanában pl. azt mondogatják a dokik (legalábbis nálunk), hogy várja meg az ember a 12. heti kombinált teszt eredményét és utána menjen a védőnőhöz.
2016. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a lehető legkésőbbi időppntot választanám, nehogy tulajdonképpen indokolatlanul megindítsák a szülést.
2016. jan. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De a kérdezőnek a védőnő adja a beutalót, muszáj mennie. Kérd meg, hogy hagyja ki a várható dátumot, majd az uh. alapján beírja. De persze ha kijön ott egy dátum, 1-2 héttel szülhetsz előtte és utána is.
2016. jan. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nemcsak a kiskönyves beutalóval lehet menni vérvételre, hanem a háziorvosod is el tud küldeni (én mindig csak tőle kérek beutalót a vérvételekre), szóval emiatt kicsit odázható a védőnői találkozó.
2016. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én anno nem tudtam, hogy mikor volt az utolsó mensim ezért nem is tudták biztosra, hogy mikorra írjanak ki. Volt hogy javítottak a kis könyvben a baba mérete alapján. Szerintem odaadhatod és még simán változtathatnak rajta.
2016. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!