Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességgel, szüléssel, stb....

Terhességgel, szüléssel, stb. kapcsolatos babonák, ijesztegetések?

Figyelt kérdés

Nektek miket szoktak mondani?

Szedjük össze, mik vannak! Én mindig olyan jókat mosolygok rajtuk :)


2015. márc. 3. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne nézzek meg csúnya embert,mert a gyerek is az lesz.


Volt még egy pár,de már nem emlékszem. :D

2015. márc. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Legjobb élményem, amikor anyósom a keresztlánya (aki 10 hetes terhes volt!!) pocakjából azt mondta, hogy fiú lesz.

Nem ijesztgetés de 10 hetes pocakból? :D Alapból pocakos a leányzó. Én is. Szombaton biztos én is megtudom 11 hetesen, hogy fiam vagy lányom lesz. xD



Nekem anyáék mindig azt mondják, hogy nem szabad negatív dolgokra gondolni mert akkor úgy lesz.

Nemmel kapcsolatban a kedvencem, hogy ha a kispapa hízik, akkor kislány lesz. De a jeggyűrű módszer is vicces.

Természetesen nem szabad babaholmit vásárolni nem tudom meddig. Balszerencse... Remélem az nem hoz balszerencsét, hogy már nézegettem hogy milyet mennyiért lehet kapni.. pl kiságy, babakocsi. Nem úgy, mintha hinnék benne, pont nem érdekelnek a babonák.

2015. márc. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pl ha természetes úton születik a gyerek akkor sokkal életrevalóbb és kitartóbb lesz, mert "megküzdött az életéért", viszont ha császárral születik, akkor lusta és buta lesz, mert már a születést is megoldották helyette.
2015. márc. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem anyósom azt mondta az első szülésem előtt, hogy olyan érzés lesz mintha kést döfködnének belém. Nem volt könnyű szülést de ilyen határartalan fájdalmat azért nem éreztem :)
2015. márc. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi 1 babonát tartottunk be: a gyerek megszületése előtt NEM vettünk meg semmit! ez a családban anyáról leányra szálló babona... így akár van alapja, akár nincs betartottam :)


azt ismerem még, hogy ha beüti magát az ember lánya terhesen, az meg fog látszódni rajta. Pl. én az állam, közvetlen a fogsor alatt ütöttem meg.... de nem látszik a gyerkőcömön :)

2015. márc. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Hát én is hallottam már sok hülyeséget,pl nekem azt mondták ne simogassam a cicákat mert szőrös lesz a gyerek!

ne nézegessek csúnya képeket vagy embereket mert csúnya lesz a gyerek!!

ja és ha megszületik a gyerek és még nincs megkeresztelve kössünk rá piros szalagot a kis kezére mert különben szemmel verik! még akár az annya is megverheti szemmel véletlen! ezeket nagyon hülyeségnek tartom!meg mondjuk engem az is idegesít hogy anyósom folyton azt hajtja hogy ne emelgessek!de én is tudom hogy nem szabad de most vágjam a fejéhez hogy én az "életemnél" is jobban vigyázok a gyerekemre! és jobban féltem mint ö!!

2015. márc. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok hiedelem és babona van, ami hülyeség és butaság. Beteljesülnek a babonák, ami ritka az a véletlen müve csak.
2022. márc. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!