Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi terheléses cukorvér...

Szalvéta** kérdése:

Terhességi terheléses cukorvérvizsgálatkor mi számít normál értéknek?

Figyelt kérdés
2016. jan. 10. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Változó az is, hogy milyen referencia tartományt nyomtatnak a papírra, és az is, hogy melyik orvos mit tart veszélyesnek, és mennyire "megengedő" ezzel kapcsolatban.

Hivatalosan a terhelt érték 2 óra után nem lehet 7,8 fölött.

De van olyan orvos, aki már 7 fölött intézkedéseket tesz, és van aki pl. 8,2-re is csak legyint, vagy azt mondja, legyen kicsit kevesebb a szénhidrát bevitel.

2016. jan. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem pl. 6,6 eredményre azt mondta a doki figyeljek azért a szénhidrátra! de mondta, hogy jó az eredmény, mivel nincs 7 fölött
2016. jan. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem 8,2 lett, de azt mondta nem túl magas. De nem kell szednem semmit 34 hetes terhes vagyok.
2016. jan. 11. 08:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor a te orvosod ilyen.

El kell döntened, hogy bízol-e benne, és hallgatsz rá, vagy elmész diabetológushoz a leleteddel.


Nekem 8,25-el szigorú 180 Ch-s diétát kellett tartanom, napi önellenőrzéssel. (Vércukorszint mérés)

Nekem is a 34. héten derült ez ki, a 24 héten már magas volt, de még nem nagyon magas, utána 5 hetente reggelizős kontrollra küldött a dokim, hogy figyelje, hogyan alakul tovább. Így is 4 kiló feletti lett a babám, és én utána is jártam kontroll terhelésre, első évben még gyengébbek voltak az eredményeim, életmódot kellett váltanom.

Szerintem marhára nem mindegy a baba egészsége sem, meg az sem, hogy cukorbeteg leszek-e vagy sem.

2016. jan. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A barátnőm cukros, végig szurnia kellett magat naponta többször de a babaja normalis testsúllyal született, 3kg-val.
2016. jan. 11. 11:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyilván, mivel kezelve volt a cukra kezdettől.

Ezért kellene Neked is törődni vele.

2016. jan. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!