Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van köztetek, aki bölcsődében...

Van köztetek, aki bölcsődében dolgozik (dolgozott), és várandós lett? Ha igen, meddig dolgozott? A fertőzésveszély, emelgetések miatt aggódok, most kezdtem a 14. hetet.

Figyelt kérdés

2016. jan. 11. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

A terhesség nem betegség.

Barátnőmnek 3. hónapban derült ki, hogy gyereket vár, addig is és utána is simán emelgette, pakolgatta a 25 kilós kutyatápokat. És mivel elszámolták neki a gyerek korát, ezért még a 8-9. hónapban is dolgozott, majdhogynem munkából ment szülni :D Egészséges volt ő is, és az lett a gyerek is. Szülés után 6 héttel meg már lovon ült.

2016. jan. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A bárány- és rózsahimlő veszélyes terhesség alatt. Ha nem estél át rajta, akkor érdemes otthon maradni (vagy teherbeesés előtt kellett volna oltást kérni).
2016. jan. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem bölcsiben, hanem egészségügyben(gyerekosztályon) dolgoztam a 25. hétig. Azért addig, mert a hajtást nem bírtam már. Higiéniára figyelni kell(gyakori kézmosás stb.)Ha a veszélyes betegségeken (CMV, bárányhimlő stb.)átestél mr, akkor nem kell aggódnod.
2016. jan. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

egyik kolléganőm tgyásra ment el, tehát 9. hónap elejéig dolgozott. másik kolléganőm 3 hónappal szülés előtt ment tp-re, harmadik szintén 3 hónapot volt otthon szülés előtt, de nem így tervezte, akkor jött meg az a nagy kánikula most júniusban és nem bírta.

én is úgy tervezem, hogy 37. hétig dolgozom, akkor lesz évzáró, addig mindenképpen szeretnék maradni hacsak a baba másképp nem gondolja :) de mindent megteszek érte :)

vitamint szedek, doki írt fel terhesen is szedhető antibiotikumost és lázcsillapítót ha gáz lenne, sokat szellőztetek, beteg gyereket hazaküldöm, és sokat vagyunk az udvaron :)

2016. jan. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Én gyerekotthonban dolgozom, de nálunk mindenki elment táppénzre miután megtudta, hogy várandós. Én évek óta szeretnék babát, és amint pozitív lesz a teszt el fogok jönni. Elég gyakran előfordul a sok gyerek között a megfázásos, lázas, baktérium okozta betegség, és évente 1-2 alkalommal a rota vírus is, és egy percig nem fogok kockáztatni.
2016. jan. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Bölcsiben dolgoztam gondoltam ameddig birom dolgozok. De hiába küldi haza a gyereket betegen hogy vigyék orvoshoz ha anyuci hoz egy orvosi igazolástbhogy a gyerek jöhet én meg összeszedem a baciját. Így a 14.hétig birtam utánna bevéreztem az emeléstől orvosi utasitásra abba hagytam a munkát. Semmi baj nem volt végig kihordtam a babám 😊

Kolleganőim is kb ilyen idősen mentek táppénzre.senki nem akart kockáztatni.

2016. jan. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Most tudtam meg, hogy a lepkehimlő mennyire veszélyes a magzatra a terhesség minden szakaszában, és hogy addig fertőz, amíg meg nem jelennek a tünetek. A cmv-t sem ismertem. Ezektől nagyon megijedtem, nagyon fontolgatom, hogy kiíratom magam. A gyerek egészsége a legfontosabb, nem merek kockáztatni.
2016. jan. 12. 08:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia,én családi napköziben dolgozok. A hétvégén lett pozi a tesztem,most tp-n vagyok,mert 2 vetèlésen vagyok túl és a dokim csak 2hét múlva hívott be.Azt terveztem,hogy a 12. hétig itthon maradok,utána pedig szeretnèk dolgozni amíg lehet. Talán tavasszal és nyáron nem lesz annyi betegség..
2016. jan. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!