Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt akit terhessége alatt...

Volt akit terhessége alatt elküldték toxoplazma vizsgálatra és pozitív lett az eredménye?

Figyelt kérdés
Hány hetesen küldték, milyen gyógyszert írtak fel neki, meddig kellett szednie a gyógyszert? A babája egészséges lett -e?

2016. jan. 13. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem friss fertőződésről van szó, jobb is, ha pozitív, mert akkor már védett vagy ellene. Kicsi az esély, hogy pont most fertőződtél, inkább életed során korábban eshettél át rajta. Erről mondtak valamit?
2016. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
pont az a jó, hogy pozitív, azt jelent akkor már védett vagy, így a magzat is
2016. jan. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pozitív lett. Az egyik orvos írt fel gyógyszert, amit a terhesség végéig kell szednem. 34 hetes vagyok. Egy másik orvos is azt mondta, hogy ez nem játék, hogy pozitív lett, meg hogy döntsem el hogy gyerek vagy macska kell otthonra..
2016. jan. 13. 14:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is friss fertőzésre lett pozitív,8hetesen derült ki,szedtem gyógyszert végig,a baba egészséges. És nincs is macskám. Könnyebben kapod el,nem megfelelően hőkezelt hústól,vagy mosatlan zöldségtől,gyümölcstől. Most szűrtek rá először a terhességed alatt?
2016. jan. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"hogy döntsem el hogy gyerek vagy macska kell otthonra"


Ez a doki adja vissza a diplomáját... ha pozitív a toxo teszted, akkor már tökmindegy, hogy van-e macska, vagy sem!

Amúgy kétféle pozitív eredmény létezik: az egyik régi fertőzést mutat, a másik frisset. Csak az utóbbi jelent problémát. Emlékeim szerint (bár ebben nem vagyok 100%-is biztos) azt egy újabb teszttel tudják eldönteni, hogy friss fertőzésről van-e szó.

2016. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ösnek van igaza. Kétféle ellenanyagot néznek IgG-t és IgM-et. Az egyik a friss fertőzést a másik a már átvészelt régi fertőzést mutatja. Csak a friss fertőzés gáz, de ahogy én olvasgattam erről, volt akinek a második gyereknél is(!) friss fertőzést mutatott, ami kizárt. Szóval lehet fals az eredmény.


Másrészt akinek régóta van már macskája, az valószínűtlen, hogy most kapja el. Egyébként valóban nem csak macskától lehet elkapni.


Én azt nem értem, ha ez ilyen veszélyes és így meg úgy pikk pakk össze lehet szedni, akkor miért nem a rutin terhesgondozás része...mert alapból ugye nem küldenek mindenkit.

2016. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

egyetértek. a doki azt is mondta, hogy dobd ki a zöldségeket, mert nem mostad meg azokat eléggé? vagy dobd ki a földet, mert bevitted a lakásba? vagy hogy dobd ki a nyers húst, mert hozzáértél?


ugyanis ezek sokkal valószínűbb okozói a toxoplazmózisnak, mint a cicátok.

2016. jan. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én egyetlen olyan esetről tudok, amikor a toxo fejlődési rendellenességet okozott: egy tejüzemben dolgozó nők fertőződtek meg a tejtől, ketten is.

A macskadolog túl van lihegve.

2016. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


Mindenképpen ajánlom! (Akkor is, ha csak egy jót akartok nevetni!)

2016. jan. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!