Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességed vége felé mennyit...

Terhességed vége felé mennyit mozdultál ki otthonról? Nem féltél, hogy máshol indul be a szülés?

Figyelt kérdés
2016. jan. 14. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
37 hetes vagyok, alig mozdulok mar ki, szinte csak a kotelezoket.
2016. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Január 6-ra voltam kiírva és szilveszterkor még buliztam. :) Ha máshol indult volna be, onnan mentem volna a kórházba valószínűleg. De nem indult be, sőt, indítani kellett.

Unokatesóm épp vidéki rokonlátogatóban volt, mikor beindult a szülése, nem ért volna már haza, úgyhogy a közeli kórházban szült, ügyeletesnél. Nem bánta meg, minden jól alakult.

2016. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
38. hét közepéig dolgoztam, a munkahelyem másik megyében volt, 40 km-re. VAgy busszal vagy céges kocsival jártam be. Nem féltem, meg volt beszélve munkatársakkal, ha ott indul be, akkor hazahoznak, ha út közben indult volna be, akkor is hívhattam volna a férjem, a családot, a kollégákat, barátokat, és meg lett volna oldva. Miután már nem dolgoztam, akkor sem ültem itthon, mentem könyvtárba, férjemet kísérgettem orvoshoz, mert vesemedencegyulladása volt, meg két naponta jártam nst-re. Mindenhova gyalog mentem. Úgy voltam vele, ha máshol is indul be, úgysem pottyan ki fél óra alatt a gyerek. :-)
2016. jan. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy, a várostól 20 km-re lévő kis faluban élünk. Egyedül mentem kocsival minden nst-re, a kiírt időpont előtt pár nappal még bevásároltam, a kiírt napon az uramat vittem egy szülinapi összejövetelre egy közeli hegyi pincéhez (majd mentem is érte éjjel), másnap kerti sütögetésen vettünk részt az egyik szomszédos településen. Helyben az utolsó napig jöttünk-mentünk, vezettem is, anyósékhoz viszont (130 km-re laknak), már nem indultam el az utolsó hónapban.
2016. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2014. július 12ig dolgoztam, 19én szültem.
2016. jan. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Terminus utàn 2 nappal még vizsgáztam :))) izgalmas volt.
2016. jan. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nyáron szültem, jó idő volt. És szó szerint menési kényszerem volt, képtelen voltam pihenni meg ülni, állandóan sétálnom kellett, pedig alig vonszoltam már magam. Így az utolsó napig kimozdultam.
2016. jan. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel a végén amúgy is sokat kell járni már orvoshoz, ezért muszáj viszonylag gyakran kimozdulni :) Az első terhességemnél a szülés napjára még barátnős programot terveztem, szóval még aznap is mentem volna, de aztán reggel felhívtam őket, hogy ezt most egy időre el kell halasztanunk :D

Most a másodikkal vagyok 34 hetes, a nagyot minden nap hazahozom a suliból (busszal), ez szerintem a végéig így is marad, mert a férjem csak későn tudná elhozni, ötre érne csak oda, nem szívatnám ezzel a gyereket, ha én úgyis ráérek.


Pont írtam egy másik kérdésnél is, hogy igazából nem félek tőle, csak amilyen peches vagyok, úgyis tuti az utcán vagy a buszon megy majd el a magzatvíz :D De nem tartok ettől, csak persze, nyilván kissé kellemetlen lesz a szituáció, de hát mit lehet csinálni? Telefon nálam van, irataim, kiskönyvem nálam vannak, ha mást nem tudok, akkor hívok mentőt, és bevisznek a kórházba. Ha csak simán fájásaim vannak, akkor valószínűleg még a cuccomért is hazamegyek, vagy ha nagyon sűrűek egyből (hát ezt mondjuk nem tartom valószínűnek), akkor fogok egy taxit és megyek a kórházba, közben meg felhívom a férjem, hogy hozza el a holmimat.

2016. jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!