Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes lettem, és félek tőle...

Terhes lettem, és félek tőle most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az párom anyagi helyzete rendben van. Nem terveztük a gyereket, nemrég kezdtem dolgozni. Egészségügyi gondjaim vannak, súlyos szembetegségem. Félek a terhességtől és a szüléstől is. Attól hogy a szülés ront a betegségemen, és hogy a gyerek örökli.
2016. jan. 18. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Hat. A betegsegrol az orvosod tud nyilatkozni. Van aki milliokat orokol van aki ezt :D

Sok hasznos infot nem fogsz kapni. Beszelj orvossal aztan dontsetek h megtartjatok vagy sem. Mas opcio mar nincs...

2016. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most lehet azt gondolod,hogy nem jókor jön.De!6 hónap múlva ilyenkor alig fogod várni,hogy végre megölelhesd.Nem tudom milyen a szembetegséged,de lehet ilyenkor programozott császárt csinálnak.Azt majd elmondja az orvos.Ezek az angyalkák tudják mikor kell jönni...
2016. jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Párod mit mond?
2016. jan. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért van lelkiismeretfurdalásom, hogy nem mentem el genetikushoz a terhesség előtt. Egy ritka betegségem van.
2016. jan. 18. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ilyesmi miatt nem kell izgatnod magad. Nagyon sokan szülnek különböző fokú szembetegséggel. De mindenképp beszélj az orvosoddal. Ha olyan a betegség akkor császároznak, mert nem akarják terhelni az anya szemét.


Az öröklődés is nagy lutri. 50-50%, hogy örökli, szóval szintén kár aggódni. Mint írtam sokan szülnek beteg szemmel, és sokuknak a gyerekének a szemének nem lesz semmi baja.

2016. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az egészségre, pozitívumokra kell koncentrálni terhesen..
2016. jan. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Leírok valamit... a gyermekem apjának családjában van egy ismétlődő fogyatékosság (hallássérülés), egyértelműen genetikai. A család egy részénél jelen van, másoknál nincs. (Kb. fele-fel arányban).

Amikor babát terveztünk, felmerült, hogy elmenjünk genetikai vizsgálatra, de úgy voltam vele, hogy mondanak egy százalékos arányt, aztán vagy bejön, vagy nem... felkészültünk rá, hogy a gyermekünk esetleg hallássérült lesz, de nem ebből indultunk ki. Úgy voltunk vele, hogy majd ha már tudjuk, mi a helyzet, aszerint viszonyulunk hozzá.

Megszületett a lányunk, tökéletes hallással. Viszont autista (magasan funkcionáló, Aspergeres). Hallássérülésre "készültünk", helyette egy egészen más "problémával" kellett szembesülnünk, ami egyáltalán nem volt jelen a családi kórtörténetben!

Most már úgy vagyok vele, hogy soha nem lehet előre tudni, hogy mivel kell szembenéznünk, ezért felesleges is aggódni miatta. Amikor ott van a kész helyzet, akkor érdemes vele foglalkozni.

2016. jan. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!