Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves lány vagyok. És akadt...

17 éves lány vagyok. És akadt egy kis problémám. Barátommal (20) fél éve vagyunk együtt és terhes lettem.3. Hétben vagyok. Mind a ketten örültünk a babának, viszont még az iskoláinkat egyikőnk sem fejezte be! Mi legyen a babával?

Figyelt kérdés
Ti mit tennetek? Nem akarom elvetetni semmiképp. Nem lennék képes megfosztani az élettől egy apróságot. De nem tudom, hogy megtartsuk-e a babát. Nagyon sokat őrlődik rajta mindkettőnk, és nem tudjuk mi lenne a legjobb. Mire a pici megérkezne, már 18 lennék, de semmi végzettséggel nem megyek sokra, ami nem biztosítana fényes jövőt egyikonknek sem. Kérek Mindenkit, hogy az "én ilyenkor még azt se tudtam ki fiú, ki lány" és az "Ennyi idősen meg a homokozóban ültem" típusú kommenteket mellozzetek. Kerlek segitsetek dönteni a pocaklako sorsáról.

2016. jan. 3. 03:52
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
54%
Eloszor is a szuleitekkel kell beszelnetek.
2016. jan. 3. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Helyetekben én is a szüleitekkel kezdeném, ha támogatnak a dolgokban az már egy jó pont, aztán ha már ovis korú lesz a gyerek, akkor is be lehet fejezni az iskolát, nem leszel vele elkésve annyira, a leendő apukána meg gondolom amúgy sem lehet sok éve vissza a korára való tekintettel, tehát számára rdemes volna ha befejezné.
2016. jan. 3. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
25%
3 hetes terhesség nincs. Nem így számolják. Ebből is látszik, hogy nem vagytok még felkészülve erre, még elméletben sem. A szüleitekkel érdemes beszélnetek, hajlandóak -e felnevelni még egy gyereket, mert ez lenne a vége. Nem nekünk kell a sorsáról itt dönteni és nem is nektek,hanem annak, akinek van választási lehetősége. Ti nem tudjátok eltartani és felnevelni. Döntsön az, aki fel tudja.
2016. jan. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
71%

Végső helyzetben, ha nincs aki támogasson, és nem akarod elvetetni, az örökbe adás is egy lehetőség.

Így nem fosztod meg az élettől, és egy szerető családba kerül, ahol alig várják.

Épp egy baráti házaspár van így, már minden tanfolyamot elvégeztek és várják, hogy csörrenjen a telefon és kapjanak egy olyan babát, akiről lemondanak a szülei és ők felnevelhetik. Nagyon sok pár éveket "áll sorba", szóval biztos hogy jó helye van, sok alapítvány foglalkozik ilyennel, van nyílt és rejtett örökbe adás is. (A nyílt, amikor megismerkedhetsz a házaspárral, akiknek majd a babát adod)


Klassz, hogy ha már így alakult, nem automatikusan az abortuszt választottad és megpróbálsz a lehetőségekhez mérten felelősen gondolkozni a dolgon.


Másik válaszadóbak üzenem, hogy egy 30 éves első gyerekét váró nőnek ugyanúgy sokszor gőze nincs a terhességi hetek számolásával kapcsolatban (épp elég kérdés van itt is, amiből kiderül), szóval emiatt végképp nem érdemes bántani a kérdezőt...

2016. jan. 3. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%
sem elvetetni sem orokbeadni nem lenne szivem. mivel marad alternativanak hogy a szuletiek nevelik míg ti "felnőtök" velük illene megbeszèlned...gondolom ha ahhoz bátor vagy hogy megtartsd akkor ez már séta galopp :)
2016. jan. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%
Pont azt akartam én is írni,hogy hogy jött ez a 3 hetes terhes vagyok dolog,mivel olyan nincs!!? Mindenképp szüleitekkel kell beszélnetek!!
2016. jan. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
27%
1 gyerek nem játék!!!Sok áldozattal,lemondással,és nagy felelősséggel jár,fel vagytok erre készülve? Nálunk van 2 kiságy.egy hordozható egy sima,2 babakocsi 1 nyári 1 téli,2 etetőszék egy asztalra rakható 1 földre,bébihordó,pólya,mellszívó,orrszívó,pelenka,szelepes cumi hogy ne szívjon levegőt 1 tejnek,1 teának,cumi,popsi kenős,sebhintőpor na meg trápszer ha nincs tejed ami 1 vagyon meg a rengeteg ruháról nem is beszélve. Van fogalmad mibe kerül mind ez? Na de nem csak a pénz: Utána első a baba. nincs buli,disco és egyebek,csak ha épp valaki vigyáz a gyerekre,mert ő az első.Nincs alvás ha a gyerek 3 óránként sír mert éhes.A párodnak el kell mennie dolgozni,hisz miből akarjátok fent tartani magatokat? A párod,és te fel vagytok készülve ekkora áldozatra? Arról nem is beszélve hogy a párod melletted legyen és kiszolgáljon ha már akkora lesz a hasad hogy megmozdulni is nehézkes?Persze mozogni is muszáj,de segítsen pl. fürdeni,hozzon neked 1 rakás gyümölcsöt amire nemcsak neked de a babának is nagy szüksége van ez egészséges fejlődéshez.Nem ihatsz alkoholt max csak néha 1 kicsi bort,nem ehetsz meg akármit hogy a baba ne legyen hasfájós!!!...és még sorolhatnám a lista majdnem hogy végtelen.....Persze nem annyira tragikus mint amilyennek hangzik,de tény hogy nem 1 állat aminek csak kaja kell és gond kipipálva.A párod kész értetek áldozatokra,lemondásokra,mikor mind a 2 en olyan fiatalok vagytok hogy most kellene élnetek?
2016. jan. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
mondjuk amiket az utolso felsorolt annak 80%-a olyna.hogy anelkul is felno a gyerek (pl.babakocsibol mi fenenek ketto??? egy kell ami teliesitheto...meg etetoszekbol??) na mindegy csak az alapveto cuccok meg a ruhazkodas etetes havi 50-60 ezer ft, a kezdo csomag meg 70 korul ha csak az alapokat veszed es nem fizetsz a szulesert...akarhogy is.nezzuk a szuleidnek erre fel kell kezsulni...mert ok fogjak eltartani a gyereket nem ti...a 20 eves apuka (ha egyaltalan kitart melletted) 90 ezret fog keresni...neked gyes lesz majd havi 28 500 ft...es valoban nem boros kolara fogod kolteni mert ahogy az utolso irja egy gyerek lemondassal jar es orulni fogsz ha - mèg szuloi segitseg mellett is - egyaltalan le tudsz erettsegezni.
2016. jan. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
27%
....ha nem akarod elvetetni,mert itt babáról még nem beszélhetünk hisz semmije sincs jóformán,.....ha megszülöd és látod milyen aranyos,picike,és törékeny,lélegzik,és a csak a tiétek,képes leszel oda adni másnak? Nem lesz bűntudatod hogy csak a tiétek,és szinte soha nem láthatod az életben? van fogalmad hogy fogod magad hibázatni,és a kapcsolatotok is rá mehet erre gondoltál már?
2016. jan. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%
Nem Neked kell elsősorban dönteni. A szülőkkel kel beszèlni,hisz jövedelmetek nincs.Fèl èves a kapcsolat. Nem vagyok abortusz pàrti,de itt sok minden a szülőkön mùlik. Örültetek a babànak? Hmm 17 èvesen teherbe estem volna, biztosan nem lelkesedtem volna,mèg 21 èvesen is pofon volt először a pozitìv terhessègi teszt pedig màr együtt èltem a pàrommal,dolgoztunk ès tanultunk a főiskolàn. Ez komoly döntès beszèljètek àt a szülökkel minèl hamarabb.
2016. jan. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!