Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek van okom félni,...

Szerintetek van okom félni, felelőtlenség így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Már kérdeztem ezen az oldalon de most más véleményére is kíváncsi lennék. En 36 Férjem 43 eves lesz mikor megszületik 3. babánk. Anyagilag rendben vagyunk amíg mind a ketten élünk. Attól félek hogy valami történik velünk akkor mi lesz. Túl öregek vagyunk? Segítségünk nincs talán ez nagyon ijesztő. Kétségbe vagyok esve lehet csak a hormonok de lehet van vagy lesz alapja. Rettegek a jövőtől hogy mi lesz! Valaki volt már igy? Mi segített rajta ha igen?
2016. jan. 19. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyeneken szoktam kattogni, mikor túl sok időm van gondolkodni!! Foglald el magad. Nem piszkállak, tényleg nálam is ez szokott lenni.


Az életben, tudod, csak egy dolog biztos: a halál. Igyekszel mindent megadni neki, előre gondolkodsz, felelős szülő vagy, nem a segélyre szültél, ennél sokkal többet nem lehet tenni. Örülj annak, amid van!! Ne rántsd magad ok nélkül a depresszióba!!

2016. jan. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ez életben olyan váratlan események, amelyekre nem lehet felkészülni és amelyek óhatatlanul bekövetkeznek. Emellett azonban a "normális" ember a jövőnek él és tudat alatt a cselekedeteit az "örök élet" vezérli. Tervek és feladatok nélkül nem is lehet értelmesen élni.
2016. jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagéletkor nő, más ennyi idősen vállalja az első gyereket, nálatok a harmadik jön.

Egyrészt nem lesznek egyedül soha, egy összetartó nagy család, testvérekkel: a legjobb segítség.


Másrészt ideje letenni a cigit, a zsíros kajákat, a cukros üdítőket, és kézen fogva elmenni sétálni, kondizni, uszodába, hogy minél tovább fitten, egészségesen tudjátok őket nevelni.


Amúgy meg 25 évesen is bárkit elcsaphat egy autó, mégsem ezen kattog. :)

2016. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Zsofe válasza:
100%
Szia. Pontosan amit már irtak.. 25 évesen is meghalhat az ember. Vagy ha 1 gyereked van. Nem szabad ezen agyalni, hisz ez negatív energia, nem szabad bevonzani. Adj hálát, hogy össze jött a baba és minden rendben lesz :) egyébként tuti hogy a hormonok... a terhességem elején folyton voltak rajtam félelmek... anyagilag, mint szülők stb. Sok mindenen rágodtam. Aztán elmúlt ahogy meglett a baba. Valahogy mindig van. Előre meg nem szabad izgulni :)
2016. jan. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Én most 41 évesen várom a második gyermekem. Környezetemben most kimondottan sok nő szül 35-45 között, volt, aki ikreket... De a hivatalos statisztikák is erről írnak: ez az egyetlen olyan anyai kor, amiben megnövekedett a gyermekvállalás, az összes többi korosztályban csökkent.

De téged nyilván a saját helyzeted aggaszt...

Ahogy mások is írták, probléma BÁRMIKOR adódhat, ez kortól független. Én elnézegettem a környezetemben a 70 év körüli hölgyeket, erejük teljében vannak, sportolnak, aktív közösségi életet élnek, és elhatároztam, hogy én is ilyen szeretnék majd lenni és úgy érzem, minden esélyem megvan rá! És mikor én aktív, fiatalos hetvenes leszek, akkor lesz a kisebbik gyermekem harmincas... még bőven unokázhatok! :)

Hogy segítségetek nincs... nekem szerencsére van segítségem, de elhatároztam, hogy ha valamilyen oknál fogva nem lenne, akkor keresnék egy "pótnagyit", aki besegít. Látok a környezetemben ilyet, attól, hogy fizetnek neki, nagyon is lelkiismeretes és messze jobban részt vesz a gyerek életében, mint ami "elvárható" lenne. (Például az iskolai műsorokra a fél osztálynak jelmezt varr, stb.)

Én azt gondolom, mindent meg lehet oldani, csak szándék kérdése!

2016. jan. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
felesleges ilyeneken agyalni,senki nem tudja mennyi ideig fog élni.Jó egészséget.
2016. jan. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálatok így alakult .Normális családi körülményeitek vannak ha szeretitek a gyerekeket most miért ne vállalnátok.Nekem csak annyi a személyes tapasztalatom,hogy késői gyerekként születtem.A bátyám és köztem 13 év korkülönbség van.37 volt anyukám édesapám meg 38 mikor születtem.Fiatalosak voltak mindig. Mindent megkaptam tőlük biztonságba éreztem.magam.Nincs senkinek előírva mikor hal meg bármi történhet fiatalon is.Apukám 3 éve halt meg váratlanul semmi előjele se volt.Azt mondták mindig a szüleim nem bánták meg soha ,hogy későn vállaltak gyereket..
2016. jan. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most a mamám jutott eszembe. Mindig is kislányt szeretett volna, de lett neki 2 fia. Harmadszorra mikor terhes lett 40 volt, megijedt, hogy már nem tudja felnevelni és elvetette. Azóta nagyon megbánta, azt mondta ha tudta volna hogy ilyen sokáig él, biztos megtartotta volna, és lehet kislány lett volna. 89 évesen kimeszelte a házát egyedül, elhúzogatta a bútorokat... Szóval nem tudhatod mit hoz a sors.
2016. jan. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Feleslegesen aggodsz,nagyon fiatalok vagytok :) En is sok olyat ismerek ahol no 37,pasi 52es most jott az elso!
2016. jan. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Koszi kiirtad a kerdest mert en is ebben a helyzetben elek. En is 40 vagyok es most erkezik a baba osszel. Es aggodom gondolkozom mi lesz husz harminc ev mulva. De ne ezen aggodjunk hanem mint minenki irja oruljunk most a jelenneka boldogsagnak es kerjuk hogy sokaig egeszsegben igy eljunk.
2016. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!