Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitamint ajánlotok?

Milyen vitamint ajánlotok?

Figyelt kérdés

Csüt. megyek orvoshoz, ha bebizonyosodik a terhesség, szeretnék venni vitamint.

Kinek melyikről milyen véleménye van? Negatív és pozitív is érdekel.

Ha szedek valamilyen kismamavitamint, akkor kell/ajánlott mellé még valamit szedni? Nyilván az orvost is megkérdezem majd, de a ti tapasztalataitok is érdekelnek.

Illetve ha eddig nem voltam rosszul, meg semmi szokatlant nem tapasztaltam az álmosságon kívül (6-7. hét), akkor lehet, hogy nem is fogok? Vagy később kezdődhet? Mert sokan írják, hogy a vitamintól méginkább hányingerük lesz...


2016. jan. 19. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Elevittel kezdtem, de hánytam tőle. Femibionra váltottam és nagyon jó volt :)
2016. jan. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elevitet nem bírtam, ment a hasam, terhesség első trimeszterében hipp natalt ittam, mellé nem szedtem semmit, tökéletes lett a 13. heti vérképem.

Aztán már meguntam az ízét utána vettem DM-ben kapható A-Z mama terhesvitamint 2. trimeszterre, és azóta is ezt szedem időnként kiegészítve kalciummal.

Rosszullét nem tankönyvi előírás szerencsére, nekem pont 7. héttől kezdődött 11. hétig, de nem hánytam csak piszok rosszul voltam és émelyegtem, örülj míg jól vagy :)

2016. jan. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a gravidát szedem, mellé még calcium sandozt és magne b6-ot. Nekem bevált.
2016. jan. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én az első trimeszterben szedetem Femibion 800-at, mellé folsavat és Magnerotot. Most a DM-es A-Z baba vitamint szedem és plusz Magnerotot. A vérképem teljesen jó, a baba is köszöni remekül van. Én a 6. héttől a 16. hétig émelyegtem piszkosul, és állva el tudtam volna aludni bárhol, bármikor :D
2016. jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első trimeszterben Femibiont szedtem, 2.-tól Hipp Natalt iszom, van higy csak 2 naponta, már a 3. trimben vagyok.
2016. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi tavasszal indítjuk a babaprojektet, és a nőgyógyászom azt javasolta, hogy szedjek D vitamin + 3mg/nap folsavat.


Nekem a Gravidától volt hányingerem. ( éhgyomorra vettem be reggel)

Este, étkezés után nem volt baj.

2016. jan. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!