Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha autoimmun betegség miatt...

Ha autoimmun betegség miatt gyógyszert kell szednem, akkor a 6-12. hét a legrizikósabb?

Figyelt kérdés

Még mielőtt megköveznétek, ha nem szedem be a gyógyszert, akkor az nagyobb gond, orvos is mondta, hogy felügyelett mellett, de kivitelezhető a terhesség. 13 éve ismeretlen eredetű betegségem van.


A kérdésem, hogy a legtöbb helyen azt olvastam, hogy a 6. hétig nem árt se az alkohol, se a gyógyszer...stb.

Másrészről meg hogy az első 12 hétben a legrosszabb, ha vki bevesz gyógyszert.

a kettőt összevetve akkor a 6-12. hétben kell a legkörültekintőbbnek lenni? Persze, utána is maximálisan, de ha esetleg rohamom van, és a 6. hét előtt, vagy a 12. hét után, akkor még van esély?



2016. jan. 20. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, milyen gyógyszereket szedsz be, valamelyiknek abszolút nincs hatása a babára, semleges, van, amelyik kifejezetten ajánlott bizonyos problémák esetén (pl. nekem pajzsmirigy alulműködésem van, és meg kellett emelni a gyógyszeradagot), van, ami pedig káros, vagy káros lehet bizonyos kombinációban, de ezek egy részét is ki lehet váltani valami hasonlóval.

Nem tudjuk, milyen rohamról beszélsz, ha epilepsziás jellegű rohamról, pl az árthat a gyereknek, de mégis, mit értesz ez alatt?

Elhiszem, hogy olyan az állapot, hogy gyógyszert kell szedni, de az orvos is megmondta, hogy kivitelezhető a terhesség. A helyedben bejelentkeznék egy jó nőgyógyászhoz-gondolom, a belgyógyászod/immunológusod már megvan, vele átbeszélted a lehetőségeidet-és vele is töviről hegyire átrágnám, hogy mit és hogyan is érdemes csinálni.

Most teljesen mindegy, hogy időszakra próbálsz koncentrálni, hogy melyik a legrizikósabb, de az általános ajánlásokat betartva a gyógyszer szedése vagy nem szedése szerintem többet árthat vagy használhat neked, illetve a terhességednek, akár egy teljesen más terhességi időszakban is, mint egy átlagos jótanács/elmélkedés. Ezért menj el dokihoz!


Sok sikert és mihamarabbi egészséges babavárást!

2016. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Persze, orvost is kérdezek ez ügyben. Nem epilepsziás roham, hanem allergás autoimmun ödémásodás, ami a gyógyszer bevételéig terjed, vagyis ha nem veszem be, akkor a torkomra is mehet, ami ugye fulladásos halált okoz.

Kb kéthavonta szokott kijönni, de mindig ugyanolyan súlyosan.

Csak és kizárólag calcimusc injekcióra és antihisztaminra+medrolra múlik el, sokszor a medrol nem is kell már, de Telfast antihisztamin nélkül maga Ca injekció nem állítja meg az ödémát.

Azért próbálok arra koncentrálni, hogy 6-12. hét-e a leginkább veszélyes, mert 2-3 hónapig volt, hogy nem jött elő a tünet, de annál nagyobb szünet még sose volt. Persze azt is hallottam már hogy vki tünetmentes terhesség alatt teljesen, remélem nekem is ez lesz. Szóval a lényeg, hogy nem folyamatos gyógyszerszedésre kell gondolni, de ha jön egy roham, akkor az olyan, mint pl. ha vkinek olyan súlyos asztmája van, hogy csak gyógyszerre múlik el. Ez esetben is gondolom az első 12 hét az, ami a legkárosabb.

2016. jan. 20. 11:48
 3/3 A kérdező kommentje:
elírtam: nem mindig ugyanolyan súlyosan jön ki, vmikor nagyon, vmikor kevésbé.
2016. jan. 20. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!