Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti szedtetek terhesen antidepr...

Ti szedtetek terhesen antidepresszánst, nyugtatót?

Figyelt kérdés
Terhességem előtt 2 éve már szedtem ezeket a gyógyszereket,és egész terhességem alatt is, pánik betegségre antidepresszánst escitil 10mg 1x1,és frontin 0,5mg 1x1,a frontinból terhesség előtt 3x1 mg-ot szedtem,terhesség alatt csökkentettem 0,5mg-ra,és tachycardia miatt szedek béta-blokkolót bisocard 5mg 1x1-et,az orvosok minden gyógyszerről tudnak... De most mégis megbántam,hogy szedtem ezeket... Lesz valami baja a babának? lehet,hogy ez az oka annak,hogy most a 38. héten 2500grammra becsülte a doki a súlyát? Szerintetek nagy hibát követtem el? Igaz,hogy a frontintól megvonási tünete lesz a babának miután megszületik?

2016. jan. 7. 16:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Orvosod tudja? Mit mondott ra?
2016. jan. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A béta-blokkolót kardiológus írta fel,így terhesség elején elmentem hozzá,mondtam neki,hogy terhes vagyok de ugyanúgy szoktak rosszulléteim lenni,megvizsgált és írt egy másik fajta béta-blokkolót... Az anti depit pszichiáter írja,folyamatosan járok hozzá,a frontint ő mondta,hogy fokozatosan hagyjam el...nem sikerült,csak az,hogy napi 0.5mg-ot szedek 3mg-am helyett...a pszichiáter mondta,hogy megvonási tünete lehet a babának amikor megszületik... de ennek ellenére mindig felírja,és rám hagyja...az anti depit,csak csökkenteni kellett,arra a pszichiáter mondta,hogy nem kell abba hagyni... A nőgyógyásznak a terhesség elején mondtam,hogy ezeket szedem... annyit mondott,hogy maximum nem indul be a szülés...más problémát nem mondott.... de sehol nincsen fogadott orvosom...szülni a délpestibe fogok... így a kis könyvembe írtam bele a napokba,hogy miket szedek,hogy ha megnézik szülésnél akkor tudjál! A védőnőnek is mondta a terhesség elején,de nem érdekli... nem a legjobban végzi a dolgát... Mindent úgy ír be a kis könyvbe ahogy ő gondolja... pl ha többet híztam egy hünaoba kevesebbet ír be,vagy ha alacsonyabb volt a vérnyomásom,normál értéket írt be....
2016. jan. 7. 18:00
 3/21 anonim ***** válasza:

Bár én nem szedek nyugtatót, csak antidepit... 2x15 mg-ot (2 db-ot), ezt pont elhagyni készültem... már csak 1-et szedtem mikor kiderült terhes vagyok...

A pszichológusom egyik alkalommal azt mondta hogy nem baj, köv. alkalommal meg ne szedjem, hirtelen hagyjam el... pedig mondtam neki hogy mikor az egy szemet feleztem már, hogy volt rohamom...nem baj ne szedjem, de nem is kell többször menni hozzá... nah mit szólsz?

Jó mi?

Most vagyok 13. hetemben, és már csak egy negyed szemet szedek (kb. 4 mg-ot), azt is fokozatosan elhagyom persze, de nem úgy ahogy a doki mondta hogy hirtelen felejtsem el. Felhivtam egy neves nődokit ,aki szintén azt mondta, hogy nem baj hogy szedtem, sokkal többet árt ha szorongsz...

2016. jan. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam,hogy többet árt ha nem szedem... nekem így a vége fele gyógyszer mellett is vannak szorongásaim hangulat ingadozásaim...meg szívritmuszavar is ami nagyon ijesztő..én már nagyon várom,hogy megszüljek! Remélem,jól döntöttem,hogy ezeket a gyógyszereket szedtem terhesség alatt... Az a baj,hogy terhesség előtt olyan súlyosan megvolt a pánik,hogy most is ha újra kezdeném a terhességet ugyanúgy szedném a gyógyszereket.. Kellemes babavárást neked,és jó egészséget..ha gondolod írhatsz nyugodtan a hogylétedről!
2016. jan. 8. 11:03
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Kb 1 éven àt szedtem különbözőket.

Frontint már elöbb leraktam, Quetiapine-t (25 mg) szedtem utoljára, de mikor megtudtam, hogy baba van, letettem rögtön.

2016. jan. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%
Én ugyan csak a terhesség végén szedtem xanaxot, de tudok olyat, aki végigszedte. Semmi baja nem lett a babának.
2016. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszotokat! Szerintetek így laikus szemmel,tényleg lehet a babának elvonási tünete a nyugtató miatt? Pl. aki cigizik terhesen,annak a babájának ennyi erővel miért nincs elvonási tünete?Meg pl. szedem a béta-blokkolót,és a ctg tökéletes,tehát nem hat ki a babám szívverésére a pulzus csökkentő gyógyszer,pedig azt is olvastam,hogy ezek a béta-blokkolók akár a baba szívverésére is kihathatnak... Ahhh olyan mintha magamat akarnám nyugtatni...
2016. jan. 12. 15:17
 8/21 anonim ***** válasza:

Sajnálom, h nem tudtad lerakni a gyógyszereket. Én a terhesség elején antidepit szedtem pánik miatt 20mg-osat. De miután utána olvastam h a babának légzésproblémái lehetnek azonnal abbahagytam és szerenvsére az ízétől hányingerem is volt. A nyugtatót felezem, de már azt is csak néha veszem be. Akinek még nem sikerült leszokni annaj kitartást kívánok, próbáljatok meg leszokni a baba érdekében. Kérjetek segítséget párotoktól, szülőktől. Ők biztosan támogatnak benneteket.

29 hkm

2016. jan. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
............... 8 évig szedtem antidepit. Amikor "kitaláltuk" hogy, gyermeket szeretnénk, a pszichiáter közölte, hogy nyugodtan essek így teherbe, nem lesz baja a gyerkenek. Na ja. Meg az anyádat! Ha én rá vagyok szokva, s amikor nem veszem be, akkor rosszul vagyok, akkor majd pont egy olyan csöpp szervezetre nem hat mi?? Mondtam, én letsezem, én így "drogosan" nem fogok gyereket vállalni. Erre közölte, hogy térden csúszva fogok visszamenni hozzá, hogy adjon gyógyszert, mert úgy sem bírom nélküle. Letettem a gyógyszert, miután letettem, kb másfél év volt , hogy "stabil" lettem külső segítséggel. (No nem a TB-s pszichiáter síegített.. ) Ennek má lassan 4 éve. Van egy 3 éves csodálatos kisfiam, s most márciusban érkezik a kis húga. S "tisztán" fogantak is már! SZOKJATOK LE MIELŐTT GYEREK VÁLLALÁSRA ADJÁTOK A FEJETEKET! NAGY MELÓ , DE MEGÉRI!
2016. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Annak a babának, akinek komolyan cigizett az anyja, vannak elvonási tünetei.

Nekem azt mondta a doki, kevesebbet ártok a gyógyszerrel, mintha kikészülök, rohamaim vannak, stb. Persze, az a legjobb, ha nem szedsz semmit, de nem mindenkinek sikerül letennie. Azt kell megtudni átjut-e a placentán vagy sem.

2016. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!