Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség alatt, ha még...

A terhesség alatt, ha még dolgozom, továbbra is a háziorvos ír táppénzre a betegség idejére?

Figyelt kérdés
Ma hőemelkedésem volt napközben, így eljöttem a munkahelyemről és elmentem a háziorvosomhoz, aki közölte hogy nem írhat ki terhesen táppénzre csak a nőgyógyász szakorvos a terhesgondozáson vagy rendeléskor, tehát ilyen esetben hozzá forduljak! Nagyon nem értem, hisz valószínűleg egy megázásról van szó, vagy csak egy kezdeti megfázás, mert a hőemelkedésen felül semmi jele, csak a rossz közérzet és a gyengeség! Nyilván nem én fogom ezt eldönteni, ezért fordultam hozzá!Nagy nehezen kiírt táppénzre, de közölte hogy ez így nincs jól, és legközelebb akár egy hasmenéssel is a nőgyógyászhoz kell fordulnom, mert nem vehet terhességgel táppénzre! Ez valóban így működik vagy csak nekem vannak kétségeim?!
2016. jan. 18. 18:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem, a terhességtől független okkal nyugodtan kiírhat ő is.

Viszont ilyen esetben előbb a megszokott módon a betegszabadság jön és csak aztán a táppénz, ez pedig nem lesz előnyös neked, ugyanis csökkenti a CSED/GYED alapodat, mert a betegszabadság beleszámít, csak a táppénz nem-

2016. jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!