Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzre irattam magam mert...

Táppénzre irattam magam mert kiderült, hogy terhes vagyok. Van más teendőm?

Figyelt kérdés
1.5 hete derült ki,hogy terhes vagyok. Nőgyógyászhoz csak 27.-én tudok menni,de addig is kèrtem a háziorvosomat,hogy írjon ki tp-re,ugyanis volt már 2 vetélésem. Amíg nem beszéltem a nőgyógyásszal biztos tp-n maradok,van bármi teendőm vagy ráérek akkor bemenni a táppènzes papírért ha màr voltam vizsgálaton és kiderül kell e hosszabbítani a tp-t?
2016. jan. 21. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

terhességgel csak akkor tud felvenni, ha van mar szivhang és ad errol papirt a nogyogyasz. addig mas indokkal tud felvenni tappenzre.

milyen munkat vegzel egyebkent? mert ha gyarban soron vagy, esetleg fizikai munkát vegzel, akkor ertheto a tappenz, de ha irodan csucsulsz akkor a ket veteles ellenere sem indokolt a tappenz. nem attol marad meg a baba, ha 5 perces terhesseggel otthon ulsz. amugy kivanom, hogy ezuttal egeszseges terhesseged es babad legyen!

2016. jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Mikor megtudtam, h babat varok kb. meg ket hetig dolgoztam. Mivel nekem is volt mar egy vetelesem, kiirattam magam a hazidokival. A munkamat illetoen egy irodaban "csucsultem", csak nem mindegy, h adott helyen napi hany orat dolgozol, mennyire stresszes... Mikor a nogyogyasz megallapitotta az elo terhesseget' kertem tole javaslatot a hazi orvosnak, igy 8-as kodrol felvettek 9-re. Automatikusan veszelyeztetett terhes lettem az elozo vetelesem es az eletkorom miatt. Ha ugy erzed,h neked is jobb otthon (mert ezt csak te erzed es ne hallgass senkire), az elso vizygalat utan kerd benne a nogyogyaszod segiteget! Boldog babavarast! :)
2016. jan. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Az irodai jellegű munka is lehet ártalmas, ha stresszes, tapasztalat. A stressz éppúgy árthat, mint a kismamának nem való fizikai igénybevétel.

Hadd döntse el a kérdező, mi a jó neki, két vetélés után én sem kockáztatnék. Valószínűleg egy után sem, vagy régen várt baba esetén. Nem ez volt a kérdés, menjen táppénzre korán vagy nem.


Kérdező! Ha 27-én még nem tud a nőgyógyász papírt írni a táppénzre vételről, tartsd magad háziorvossal táppénzen. Táppénzes papírt, ha jól tudom, tartós táppénz esetén két hetente szokták kiadni a háziorvosok, de függ attól is, munkahely miatt le kell-e előbb adni, vagyis neked érdemes-e előbb. Nálunk pl. következő hónapban nem fizetik még ki, ha a tárgyhó 20-ig nem ér oda.

2016. jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem irodában csücsülök,de ha így is lenne,akkor is itthon maradtam volna. Családi napköziben vagyok,ahol hetek óta mennek a betegségek,fizikai munkát is kell végezni,komolyabb vegyszerekkel is napi szinten dolgozunk ráadásul nem hiszem,hogy jót tenne,ha egész nap emelgetném a nagyobb gyerekeket,hiszen igenylik.... szóval mindent összevetve jobb itthon,mintsem bármi történjen újra.
2016. jan. 21. 18:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Koszi a lepontozast!
2016. jan. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy kiirattad magad! én 6 hetesne nagyon beteg lettem, elkaptam egy hasmenéses virust, 38 és afölé ment a lázam és rá pár napra már nem volt szivhang :( következő alkalommal én is tuti kiiratom magamat, még ha kirugnak az sem fog érdekelni...holnap lesz a műtétem:( sok sikert kivánok! Reméljük rendben lesz minden veletek
2016. jan. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jól írták egyelőre 8-as kóddal vett fel a doki, de ha viszel papírt a nődokitól, már 9-est fog neked kiadni az egész hónapra.


Nekem a kismamák 27-én szokták magkapni a tp papírt. Érdeklődd meg mindenképp a munkahelyeden meddig kell leadnod minden hónapban, mert engem nagyon idegesít mikor hanyagok a kismamák, nem adják le aztán sipítoznka, hogy miért nincs pénz. Mondom nekik, hogy nem adták le időben. Ja jó, de akkor mikor lesz? MAJD!!!


Szóval csak precízen! (Egy HR-es)

2016. jan. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat,holnap azért felhívom a főnökömet,de már tisztább kicsit ez az egész :)
2016. jan. 21. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!