Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor ha 1 hete kezdtem...

Mi van akkor ha 1 hete kezdtem az új munkahelyemen és kiderült, hogy 6 hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Ilyenkor mit lehet csinálni 3 vagy 4 hónap a próbaidő, a 3 hónap még oké azt azért el lehet titkolni de 4 hónaposan ki tudja mennyit nő a hasam. Szeretnék Gyedet kapni,és dolgozom is az utolsó hónapig. Ráadásul mennem kell üzemorvoshoz,mert j munkahely új üzemorvos nem érdekel senkit,hogy 1 hónapja voltam,nem kell szólni a terhességről ugye?

Mit javasoltok?

Fiatal még a terhesség amúgy is,ezért sem szólnék,no meg az sem mindegy, hogy 100at kapok vagy 25öt....


Köszi előre is a választ!


2015. dec. 7. 19:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
18%
Ha a főnöködnek szólsz, hogy terhes vagy, nem rúghat ki, különben hatalmas pert akaszthatnál a nyakukba, amit ők sem akarnak ugye... 5 hetesen meg még ugye nagyon korai a terhesség simán belefér, hogy nem tudtad még, szóval nyugodtan szólj, így ha leépítés lenne SEM küldhetnek el téged. :)
2015. dec. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszi,próbaidő alatt sem?
2015. dec. 7. 20:05
 3/27 anonim ***** válasza:
80%
De, probaido alatt kirughatjak indoklas nelkul.
2015. dec. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
34%
Szép dolog a főnökön élősködni.
2015. dec. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
4%
Az élősködőkről inkább ne nyissunk vitát, de hogy próbaidőben kirúghatnak-e emiatt, azt sajnos nem tudom, esetleg ha van lehetőséged, keress fel egy tanácsadót, vagy ügyvédet, aki tud neked biztos választ adni ebben, de 2015 jan. 1.-től eléggé védik a várandósok munkavégzési lehetőségeit, így én arra tippelnék (tényleg csak tipp, nem tudom), hogy próbaidő alatt sem rúghatnak ki. Ezt ne vedd készpénznek, járj utána. Milyen munkakörben dolgozol egyébként?
2015. dec. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Pénzügyi ügyintéző vagyok,közgazdász diplomám van.
2015. dec. 7. 20:21
 7/27 anonim ***** válasza:
81%

Próbaidő alatt kirúghat

Bármikor

2015. dec. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%
Ki sem kell rúgni, a próbaidő lejárta után nem hosszabbítja meg a szerződésedet.
2015. dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%
Ja, hát ez a próbaidő miatt necces sajnos :/
2015. dec. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%

Jegyezzük már meg, h próbaidő alatt akárkit indoklás nélkül ki lehet rúgni, akár terhes, akár nem és a dolgozó is megteheti, h egyik nap még bemegy, másik nap meg már nem.


Kérdező, ha most 6 hetes vagy, 3 hónap múlva 17 hetes leszel, nagyon fog már látszani. Nekem már 8 hetesen domborodott a hasam (puffadás), azt még lehet leplezni öltözködéssel, de 17 hetesen már esélytelen lett volna. Meg ugye rosszullétek, orvoshoz kéredzkedés, soron kívüli evések (muszáj, mert hányingered van, ég a gyomrod, majd elájulsz, stb.), a munkatársak egyből levágják, h mi van.

2015. dec. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!