Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pszichológiailag lehet valamil...

Pszichológiailag lehet valamilyen oka a koraszülöttségnek?

Figyelt kérdés

Vagy csak ha egy kicsit 1-2 héttel vagy esetleg pár nappal hamarabb születik a baba?

Esetleg nem érzi jól magát a gyerek az anyjában, így inkább kibújik hamarabb?


Tudom, ez így elsőre kicsit hülyén hangzik.


Igazából nem sok mindent tudok a terhességről, szülésről meg hogy mitől is indul meg a szülés.


De lehetnek pszichés okai ennek?



2016. jan. 23. 01:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Én azt mondtam, hogy kíváncsi voltam a világra, de persze nem komolyan s nem hiszem, hogy a gyerek ne érezze jól magát bent, kivéve extrém esetekben.

De az anya pszichés állapota már kihathat a fizikai állapotára és egy csomó dologra, el tudom képzelni, hogy az az ok, miért ne?


De persze nem értek hozzá, csak érdeklődő és gondolkodó ember vagyok s tudom, hogy a psziché sok mindenre képes.

2016. jan. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 mandiga ***** válasza:

Igen, lehet pszichés oka is, de sok más is mellette.

Konkrétan még az orvosok sem tudják, hogy mitől van.

Nekem 2 koraszülőtt gyermekem van. Nem stresszeltem, boldog kismama voltam. Kitágultam korán, a burok meg hamar megrepedt, 33 és 34 hétre szűltem. A lényeg, hogy egészségesek, és már nagyok.

2 koraszülött után meg lett egy túlhordásom. Az orvosok azt mondták, hogy orvosi csoda vagyok. :)

2016. jan. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én két héttel hamarabb születtem. Sose valami jó a kapcsolatom anyukámmal, sose éreztem hogy szeret és hogy érdeklem, így hát felvetődött bennem a kérdés. Talán nem éreztem jól magam ott bent...
2016. jan. 23. 01:57
 4/12 A kérdező kommentje:
sose volt* bocsánat
2016. jan. 23. 01:59
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Van ismerős aki jócskán koraszülött volt és a családja nagyon szereti mert évekig várták mire nagy sokára összejött.
2016. jan. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. A stressz persze közbejáhatsz de szerintem ez a legkisebb kiváltó ok.

En 29 hetesen szültem. Már 20 hetesen kinyílt a méhszájam, állandóan keményedtem hiába szedtem akármennyi magnéziumot. 3x is beindult a szülés, csoda hogy letudták állítani és kihúztuk a 29. hétig.

2016. jan. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha csak 2 héttel születtél korábban, akkor az nem koraszülöttség :-) 36. hét után már teljesen normális időben születettnek számít.
2016. jan. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

van az a magyar dokumentumfilm koraszülött babákról. tenyérnyi gyerekek vagy mi a címe.

ott elmondják, hogy a szegényeknél és a tanulatlanoknál nagyon nagy százalékban fordul elő koraszülés, míg a tanult, jó körülmények között élőknél sokkal kisebb az esély, hogy jóval idő előtt érkezik a baba.

nyilván van ezer más oka is, de érdekes

2016. jan. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nah igen, én is hallottam hogy a szegényeknél magasabb a koraszülés aránya merthogy nem járnak terhesgondozásra ésatöbbi. Én 6 hétig bentvoltam a PICen a gyerekkel, 10 gyerekből vagy 1nek voltak szegények a szülei. Bezzeg mindig összetalálkoztam útközben a terhespatológián az épp cigizni készülő etnikumokkal akik meg túl is hordták a gyereket. Fene se érti ezt.
2016. jan. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"ott elmondják, hogy a szegényeknél és a tanulatlanoknál nagyon nagy százalékban fordul elő koraszülés, míg a tanult, jó körülmények között élőknél sokkal kisebb az esély, hogy jóval idő előtt érkezik a baba.

nyilván van ezer más oka is, de érdekes"


Félreérted, szociológiailag nem az számít, hogy konkrétan mekkora tudás van egy ember fejében, hanem az, hogy ebből mi következik.

Aki kevésbé iskolázott, az rosszabb anyagi körülmények között él, kevésbé tájékozott, motivált az egészséges életmód kapcsán, rosszabbak a lakhatási körülményeik, több a stressz, rosszabbak a konfliktuskezelési vagy érdekérvényesítési stratégiáik, stb. Ezek együttesen rontják az életminőséget és a leendő gyerek életminőségét is.

Van kivétel, de a statisztika szerint erősen befolyásoló tényező.

2016. jan. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!