Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A régi időkbe milyen volt...

A régi időkbe milyen volt terhesség, szülés kismama vizsgálatok, divatok?

Figyelt kérdés
2016. jan. 25. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Mennyire "régi időkbe"?

20 éve, vagy 70?

2016. jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
bocsi,hogy nem irtam évszámokat. 1970-1980-1990. ezelőtt 20-30-7 évvel
2016. jan. 25. 12:06
 3/10 anonim ***** válasza:

szia! Anyukám 1982-ben szült engem Debrecenben, a Klinikán. Őneki csak rossz élményei vannak, konkrétan semmit nem mondtak neki soha, uh alatt el kellett fordulnia!!! Nem nézhette a monitort. Csinálták a vizsgálatot, azt se mondták, mi micsoda....Csak úgy bejött a doki, csinálták az amnioszkópiát neki naponta, mas már az sincs, vagy legalábbis nem olyan sűrűn. Azt érték el vele, hogy 30 éve, mióta megszületett a húgom, nemvolt nőgyógyásznál...



Mondanom sem kell,engem is félt. Jobban, mint kellene. 33 hetes terhes vagyok, természetes úton fogok szülni, és már a terh4ességem, elején elkezdte mondani az áldást...hogy halálfélelme volt, hogy mennyire fáj egy vizsgálat, stb stb.

Én eddig nem tapasztaltam rosszat, és megpróbálom figyelmen kívül hagyni azt, amit mond. Csak nem egyszerű.


Ezért jártam mindig a tudta nélkül nőgyógyászhoz. Elmentem egyedül melluh-ra is, mindenhova. Ő úgyis mindenre azt mondja, hogy fáj. Még egy hüvelyi uh-ra is....


Szegény, jól elrontották ott Debrecenben...

2016. jan. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
1960-ban pl. ultrahang sem volt. Egyszer elment az anyuka a védőnőhöz, hogy terhes, és lemérte a súlyát, vérnyomását, has körfogatát, meg a kiírt időpont előtt is egyszer. Semmi vérvétel. Kiment egyszer környezettanulmányra a születés előtt a védőnő, azt ennyi is volt. Egy hétig kellett bent lenni a kórházban szülés után. 3 hónap után aztán ment vissza az anya dolgozni, ment bölcsibe a gyerek. Fél éves koráig egyszer elmehetett az anya szoptatni a munkahelyéről ebédidőben a bölcsibe, de nem volt ez sem mindig. Voltak egy hetes bölcsödék is, főleg a pl. három műszakos szövőnőknek, akik kis falukból jártak be dolgozni a nagyobb városba. Beadták hét elején és hazavitték hétvégére.
2016. jan. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Én 32 éve születtem Debrecenben. Ahogy előttem is írták, az anya nem láthatta a monitort uh-n, ami egyszer volt a terhesség alatt. Anyum mesélte, hogy állandóan a súlyát mérte a doki, és mindig be akarta fektetni a kórházba. Azt sem tudták milyen nemű lesz a baba. Nagymamám idejében még uh sem volt, sőt nem is kórházban, hanem szülőotthonban szült. Mesélte, hogy ott szülés közben tudták meg, hogy farfekvéses a babája és úgy született meg.
2016. jan. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a hetvenes években láttam meg a napvilágot az azóta már bezárt Schöpf-Mérei kórházban.

Anyámat halálra szekírozták, ijesztgették a terhessége alatt, mert egy koraszülés és egy halvaszülés után vállalt be engem 39 éves korában. Persze nem volt ultrahang, így csak találgattak, azt sem tudták fiú leszek-e vagy lány. Anyám minden terhesgondozásról sírva ment haza, mert az orra alá dörgölték hogy felelőtlen, és hogy én meg down kóros leszek biztosan.

Végül a 38. hétre születtem meg sürgősségi császárral, közel 4 kilóval és egészségesen. Viszont szerencsétlen anyámra annyira ráhozták a frászt, hogy elköttette a petevezetékét és nem lett kisebb testvérem.

Azért hála az égnek, sokat fejlődött az orvostudomány azóta...

2016. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is csupa horrorsztorit hallottam anyukámtól és anyósomtól, külön jól esett a szüléseim előtt, szerencsére ma már nem itt tartunk, nekem nagyon szép, természetes szüléseim voltak.
2016. ápr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát én a kérdéshez nem tudok hozzá szólni. Nekem anyukám nem mondott semmi rosszat a terhességeiről, szüléseiről. Csak néha-néha meglepődött mikor meséltem az én vizsgálataimat, hogy ez akkor nem így volt. Én 93-as vagyok. De ezeket olvasva még a hideg is kirázott. Azért örülök, hogy ma már másképp van.
2016. jún. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
és vajon mikor nem volt uh,honnan tudták ha ikreket várt az anyuka?(persze a végén sejthető:)) vagy többesikreket?
2016. nov. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
'86. Anyum 1x volt uh- n mert azt gondolták ikrek leszek. Normális szülése volt, horror nélkül.
2017. jan. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!