Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhesek, ti nem...

10 hetes terhesek, ti nem parázzátok szét magatokat?

Figyelt kérdés
Én teljes kétségbeesésben élem napjaimat, hogy mi lesz a babával. 9.5 hetes vagyok, következő ultrahang és a kombinált teszt 3 hét múlva lesz. Olyan reménytelennek néz ki, hogy megmaradjon a baba:S Úgy értem, semmi probléma nincs vele, de annyi történetet hallottam, hogy minden pillanatban arra gondolok: él-e még egyáltalán? El nem tudom képzelni, hogy az ultrahangon látott kis foltból ember lesz...lehetetlennek tűnik. Sajnos semmi öröm nincs bennem, inkább olyan, mintha egy súlyos beteg családtag lenne, aki bármelyik pillanatban eltávozhat...nem merek örülni neki, mert félek, hogy esetleg az ultrahangon közlik, hogy sajnáljuk, de nem él..vagy nagyon beteg...Persze vannak napok, amikor úgy fogom fel, hogy úgysem történik semmi baj, de olyankor is ott motoszkál bennem,hogy de mi van ha igen...Ultrahangon eddig már 3szor voltam, az összes pénzemet magánorvosra költöttem, egyelőre minden oké. Ti hogy viselitek lelkileg ezt a bizonytalan állapotot? Vagy van, aki már előre örül neki 10 hetesen és elmondta már mindenkinek?
2016. jan. 26. 11:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Ez beteges ahogy élsz... Nem is értem hogy lehet így élni...
2016. jan. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sokat kellett várnotok a babára?
2016. jan. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én is kb így voltam.. Az első 12 hétben semmi örömöm nem volt, csak az aggódás. Volt vetélésem előtte, szóval nem alaptalanul aggódtam. De szerencsére most minden rendben volt. A 12. heti Uh után kicsit megnyugodtan, 16. hét után méginkább. 18 hetesen elkezdtem érezni, na onnan mondhatom hogy élvezem a terhességet, mert nem parázok azon, hogy él-e még. Szép lassan jobb lesz, a nagyon kritikus időn már től vagy! 12. hét után megnyugodhatsz, onnantól kezdve már ritkán adódik baj :)
2016. jan. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én is pánikoltam.A munkahelyemen mindenki tudja már köszönhetően a kedves felettesemnek aki szétkürtölte (táppénzen vagyok az elejétől).Én holnap megyek genetikai uh-ra.Még én is félek de már jobb.Próbálj meg nem ezekre gondolni.Csúnya dolog fe én az elején úgy próbáltam hogy bele se gondoltam a terhességbe.Nem is éreztem így a nagy boldogságot de kicsit nyugodtabb voltam.A családinknak most a genetikai uh után mondjuk meg.Nem akartuk adfig mert bármi van nem hiányzik a sajnálkozás stb.A párom részéről meg olyan sztorik lesznek majd rólam hogy lesz még idegeskedés,mert hát lassan 30évesen nekünk minek még gyerek meg én felcsináltattam magam stb (tervezett baba volt amúgy)De mindegy is.A lényeg hogy ne ilyenekre gondolj.Hesegesd el ezeket a rossz gondolatokat.Tudom egy örökkévalóság az a két hét de foglald le magad és hamar eltelik.
2016. jan. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem kellet rá sokat várni,október eleje óta próbálkozunk, decemberben már megvolt. De egy évnek tűnik, mire eljutottunk ide, baromi lassan telnek a napok, sőt egyre lassabban.
2016. jan. 26. 11:48
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia. Tudom mit érzel. Es en meg csak 8+4 hetes vagyok. Volt egy vetelesem,nagyon nehezen viseltem. Ez fel eve történt. De aztan sikerült a kis draga, es tudod arra jöttem ra,hogy nem szabad ezt művelni se magunkkal,se a kicsivel. Annyira paraztam,hogy baj lesz ,hogy mi van ha nem el..mi van ha rossz hírt mondd az orvos...hogy ez bekövetkezett.

Nem szabad igy hozza állni. Amikor karácsony utan megtudtam h babam lesz,annyira boldog voltam,mint meg soha! En külföldön elek,Angliában, es itt először 12 hetesen vizsgálnak meg! De pont szerencsém volt mert haza repultunk a volegenyemmel 2 hetre. Kétszer is elmentem magandokihoz,hogy meg nyugtasson. Először 6+3 hetesen mentem, 5,6mm volt a kis picur, es pulzált a szíve! Iszonyú boldog voltam. Aztan egy hetre ra újból elmentem,9,1mm volt es minden rendben volt. Eltelt 8 nap, de véletlenül sem gondolok arra,hogy baj van. Mindennel jobban szeretnem ezt a babát, igy pozitívan állok hozza.

En nem mondtam el meg csak a 3testveremnek. Meg nyilván a paromnak. :)

Ne aggódj. Ha akarod a kicsit,ne szresszelj ezen,amit leírtál.

En ugy erzem tehetek arrol ami történt velem fel eve. Tul stresszeltem magam,es az lett vege hogy nem maradt velem.

Pihenj sokat, es gondolj arra mar csak ket het, es eljön a 12hetes kor :)

2016. jan. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

Nem lehet így normálisan élni, miért nem lehet örülni a terhességnek? Ha baj történik, azon nem változtat, hogy ezen görcsölsz előtte heteket/hónapokat.

11 hetes terhesen mondtuk el a szűk családnak, majd a 12, heti UH után jelentettem be a munkahelyemen, de attól még örültünk. Egyébként akár a szülés előtti napon is történhet baj, szóval ilyen alapon nem lehetne örülni semminek.

2016. jan. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló,biztos, hogy nem a te hibád volt, hogy nem maradt meg. Én nem hiszek abban, hogy ez a fajta izgulás (ezt nem nevezném stressznek) kihat a babára. A teherbeesésnél is mondták, h ne görcsöljek rá,mert akkor nem fog menni. Hát nálam nagyobb görcs nem volt, mégis teherbe estem hamar. Itt meg annyi olyan történetet olvastam, hogy a kismama annyira akarta,és úgy örült, és mégsem jött össze. Vagy olyan, akinek meghalt több családtagja is terhesség alatt,végig bőgte az egészet, mégis megmaradt a baba. Szerintem a két legnehezebb dolog a teherbeesés-mert akkor dől el, hogy egyáltalán lehet e gyereked, vagy hiába próbálkoztok évekig, és az első 12 hét, amikor még az orvos is figyelmeztet, hogy ez mind szép és jó, de azért ne éld bele magad.
2016. jan. 26. 12:30
 9/16 anonim ***** válasza:
Ės most minden nap kėrdést fogsz kiīrni ròla? Eddig azt hitted nem tõrtėnnek tragėdiák?
2016. jan. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Èn is pont ìgy vagyok. Minden percben arra gondolok èl e mèg. Most 10 hetes vagyok. De tavaly elvesztettem egy babàt ràadasul màr a 8. hónapban. Akkor meg voltam gyôzôdve, hogy velem ilyen nem tortènhet meg. Most legalàbb tudom hogy az a biztos ha màr megszületett.
2016. jan. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!