Terhességi reflux?

Figyelt kérdés
Egész a 27. hétig álomterhességem volt, jókat aludtam, ettem, nem volt hányingerem az elején sem. Viszont már hetek óta nem aludtam egy jót, éjszakánként felébredek, vagy el sem tudok aludni. Akkor is jön fel a savam, mikor a munkahelyemen ülök, megőrülök tőle. Hiába vigyázok mit eszek és kicsiket eszem, renniet eszem, salvus vizet iszom, mintha semmi sem történne. Annyira aludnék egy jót! A nődokim se tudott biztatót mondani. Felírt egy gyógyszert amit régebben nem lehetett terhes nőknek szedni, viszont ő is inkább azt mondta ha lehet maradjak a rennie-nél. Szóval kiváltani se mertem, féltem a babámat. Anyukám azt mondta neki az almagél használt, de azt már nem gyártják... :( Másnak mi vált be? A sav ugye nem árthat a babának?
2016. jan. 27. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:

A babának nem, de neked igen. Nekem muszáj szednem savlekötőt, nem terhesen is, mert volt már gyomorfekélyem. Még nem beszéltem a dokimmal, mi legyen, de amit most szedek, azt nem AJÁNLJÁK terhesen. Nincs semmi különösebb oka, csak biztonság kedvéért. Én viszont létezni sem tudok nélküle, úgy fáj a gyomrom.


(Előző terhességemnél volt CSAK a terhességtől savtúltengésem, de az elviselhető volt.)

2016. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én nem azt érzem hogy ég a gyomrom, hanem hogy a baba nyomja fel a savam a torkomba. Nem hiszem, hogy sok lenne a savam, inkább az a baj, hogy kevesebb lett a hely a gyomromnak.
2016. jan. 27. 19:31
 3/6 anonim válasza:
Ludea nevű gyógyszert szedhető terhesen is.én szoptatas alatt kaptam, akkor mondta a doki.
2016. jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem is azt írta fel, de azt mondta csak vészhelyzetben használjam, nagyon megijedtem.
2016. jan. 27. 20:19
 5/6 anonim ***** válasza:
31 hetes korom után szenvedtem vele nagyon de az utolsó hetekben enyhült bár nem múlt el. De nekem vízszintesben volt rossz, az egyetlen dolog ami segített, hogy rendesen kipárnáztam magam, a vállam alatt is volt, így tudtam aludni. Rennie és szódabikarbóna semmit sem ért. Kitartást!
2016. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36 hetes vagyok,megorulok a savtol. Nekem a citromos viz vagy limonade enyhiti.
2016. jan. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!