Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a terhességi reflux?

Mi az a terhességi reflux?

Figyelt kérdés
Olvastam,hogy ha valakinek fájdogál a gyomra,meg sokat büfög,az ennek a jele lehet.Nekem ilyen panaszaim vannak,de nem tudom,hogy mi az a reflux.
2008. febr. 29. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A reflux azt jelenti, hogy nem zár jól a gyomorszájad és a sav könnyebben bejut a nyelőcsövedbe, ezáltal gyomorégés és picit rosszabb esetben mellkasfájdalom is felléphet és persze böfögés. Nekem amúgy is van ilyen problémám, de terhesség alatt ez természetes, mert ilyenkor még jobban elernyed a gyomorszáj izomzata. Ha ilyen problémád van, és nem akarsz orvoshoz menni savlekötőért, akkor evés után azonnal ne feküdj le, mert az étel visszajöhet a gyomorsavval együtt és éjszaka is picit magasabb párnán feküdj, úgy, hogy a gyomorszájad mindig picit feljebb legyen a tested alsó részénél. Nekem ezt tanácsolták az orvosok, és persze kerülendők a savat csináló kaják, ami ugye most nem nagyon jöhet szóba a gyümölcsök stb. szükségessége miatt.

Remélem segítettem picit.

19 hetes kismami

2008. febr. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyomorszájzáródási rendellenesség.
2008. febr. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nekem amúgy soha semmi bajom nem volt ezzel amit írtál,kivétel a terhesség elején..kb a 15hétig,de akkor nagyon.Viszont utánna megszűnt,most már semmi bajom nincs.Akkor én a rennie-t szopogattam,mikor sokat büfiztem..még ha nem is érzetem,hogy savam van...próbáld meg te is,háátha segít.21hetes kismama
2008. febr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen problémáid vannak és súlyosbodnak,akkor savcsökkentőt (pl.controloc,losec) kell szedni,mert különben fekély alakulhat ki.Sokan azt írják,hogy nem lehet terhesség alatt semmijen gyógyszert szedni,savcsökkentőt sem,de ez nem igaz.Ha sok a savad és ég a gyomrod,akkor nem tud a táplálék megfelelően felszívódni és baja lehet a babának.A savcsökkentők pedig nincsenek rajta a magzatkárosító gyógyszerek listáján!Egyébként a Venter granulátummal is lehet próbálkozni,ez egy gyomorbevonó,ami megakadályozza a felmaródást!
2008. márc. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!