Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sushit enni szabad e terhesen?

Sushit enni szabad e terhesen?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a nagytestu tengeri halak fogyasztasa nem ajanlott...na de a sushit az ember nem naponta eszi max 2-3 havonta ha rendelek, es ugye lazac, tonhal max 5 dkg ha lehet benne a tobbi rizs, zoldseg...max egy kis rak vagy rakutanzat...mit gondoltok?
2016. jan. 27. 21:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
5%
én nem ennék a helyedben
2016. jan. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
Mivel NYERS hal van benne, ezért nem ajánlott!
2016. jan. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
Nem nem!!! Nyers kajat ne! Olvastam mar itt, h valaki talalkozott olyannak, aki fasirtot csinalt, es gondolom megkostolta a nyers hust, es elvetelt tole :( vigyazz nagyon
2016. jan. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Na azt végképp nem. Ha 2-3 havonta rendelsz, akkor összesen 3 alkalmat hagysz ki a 9 hónap alatt, ki lehet bírni :).
2016. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Olvastam mar itt, h valaki talalkozott olyannak, aki fasirtot csinalt, es gondolom megkostolta a nyers hust, es elvetelt tole :( vigyazz nagyon



Ez azért nem kicsit nevetséges HOGY ATTÓL VETÉLT EL hogy megkóstolta...

2016. jan. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Nevetsegesnek talalod te, vagy nem, ez van. Egyeni velemenyed. Azt irtam le, amit mar olvastam itt. Ha igaz, akkor jo, ha tudja a kerdezo, ha nem, akkor nem lesz tole semmi baja, ha odafigyel az ilyenekre. Attol lehetne baja, ha nem figyelne oda ilyenekre. De persze azt kell hulyenek nezni, aki joszandekbol segiteni akar.
2016. jan. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Van az a mondás, hogy a pokolba vezető út jó szándékkal van kikövezve. Ha jó szándékból megalapozatlan tévhiteket terjesztenek, az baj.
2016. jan. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 bithorlo ***** válasza:
18%
Nyers húsféleségeket és halakat nem javallott, mivel a hőkezelés hinya miatt olyan parazitákat vihetünk a szervezetünkbe, amelyek a magzatot károsíthatják.
2016. jan. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Hu, az tenyleg pokol, hogyha a magzata egeszsege miatt kihagy 1-2 szusirendelest. Az vezet pokolba, hogy kb minden orvos azt mondja, hogy NE egyel nyers hust, te meg itt biztatod, hogy egyen. Ha meg a magzata elhal miatta, akkor te csak odabokod, hogy "bocs", de neki a kisbabajarol van szo.

Vagy te orvos vagy? Vagy miert mondod, hogy egyen, mikor a legtobb orvos kifejezetten mondja, hogy ne? Szerintem az orvosokra kene hallgatnia, nem rad.

2016. jan. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%

Ha elolvasnád amit linkeltem, látnád, miért mondom. A kutatások szerint semmilyen negatív korreláció nincsen a szusi és bármilyen terhesség alatt felmerülő probléma között. Az meg, hogy elhalna tőle akármi is, nonszensz baromság. Ugyanannyi kárt tehet benne a szusi is, mint akármilyen más étel, ha nem megfelelő helyről származik, de plusz kockázata nincsen. Mondom, tessék elolvasni.


Egyébként a "pokolba vezető út jó szándékkal van kikövezve" nem azt jelenti, amit szerinted jelent, lehet, hogy a hat általánost legalább illett volna befejezni, mielőtt rémhíreket terjesztesz. Annál is inkább, mivel kategorikusan kijelenteni, hogy "a szusiban nyers hal van" az ételkultúra teljes hiányáról tanúskodik. Nincs benne feltétlenül nyers hal ugyanis, sőt, még hús sem feltétlenül.

2016. jan. 28. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!