Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 18. hetes ultrahang vizsgála...

A 18. hetes ultrahang vizsgálaton kiderült, hogy a pici kisagyába apró cysta van. Nagyon aggódom, Nagy a baj? Ez mitől alakulhat ki?

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondta, hogy sok esetben elő fordul és majd felszívódik, de azért vissza rendel kontrollra.
2008. szept. 17. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekünk is volt plexus cloridus cystánk mindkét oldalon. Minket el akartak küldeni magzatvíz mintavételra, de nem vállaltuk a kockázatot. Most 29 hetesen nyoma sincs a cystának és a baba egészséges kisfiú! Ne hagyd magad megrémíteni, ha gondolod menj el 4D-re ott mindent alaposan megnéznek, de a cysta biztosan fel fog szívódni! Boldog babavárást!
2008. szept. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nálunk is volt az egyik oldalon. Legtöbbször a cystának látszó dolog az agyi érfonat fejlődésének egyik fázisa, igazat mondott a doktorod. Az esetek döntő többségében a 22-24-dik hétre már nyoma sincs. A kisfiam már 5 hónapos, egészséges.

Boldog babavárást kívánok!

2008. szept. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! először is nyugodj meg! nekünk is volt cystánk a baba fejében mindkét oldalon!nekem 16 hetesen modták először 4d ultrahangon,a 18 hetes ultrahangon már csak egy volt rá két hétre nekünk is kellet menni kontrolra ott már egy cysta se volt!nekem azt mondta a dokim hogy elég sok babánál előfordul ebben a fejlődési korban olyan 16 hetes kortól 20 hetes korig! nem mindenkinél fordul elő de elég sok esetben találank ilyet a babáknál!teljesen ártalmatlan heteken belül nyoma sem lesz,ugyhogy emiatt ne aggodj!én is nagyon ideges voltam mikor megtudtam de elmult,nektek is biztos elfog mulni!további boldog babavárást:üdv 33 hetes kismami
2008. szept. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szió! Húgom és barátnőm kislányának is volt a fejében a 18. héten, aztán pár hét alatt felszívódott. Ne aggódj, nektek is fel fog szívódni. Nagyon gyakori dolog,csak nagyobb odafigyelést igényel. Szorítok, hogy minden rendben legyen! Majd írd meg! 25 hetes kismama!
2008. szept. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is mondták a 18. héten, a 20. héten pedig már semmit sem láttak. Gyakori a ciszta, szülésig felszívódik. Nekem "csak" elnézték. :x

2008. szept. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!