Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 40+1-nél járok, gyulladt...

40+1-nél járok, gyulladt aranyérrel kezdenek a szüléshez ilyen közel bármit?

Figyelt kérdés
Mar terhesség előtt is volt aranyerem de éveken át tünetmentesíteni tudtam étrenddel, intimtornával. Még a 9 hónap is problémamentesen telt, egészen az utóbbi napokig. Most 2-3 nap alatt iszonyú nagy és fájdalmas lett. Jeges borogatást, aurobint, detralexet, spertit használok de nem javul sőt.. Dokim szerint szülés utan úgyis lemegy a terhelés de szülésnek még semmi jele. Nemtudom az sztk-ba lemenjeke. Valaki volt már így? A szüléstől eddig nem féltem de most nagyon tartok h akkor a nyomástól még durvább lesz (ennél?!)
2016. jan. 29. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem. Egy orvos se vallal ugy kezelest, hogy akar a keze alatt indulhat meg a szules.
2016. jan. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyébként hasonlóan voltam vele. Ráadásul a szülés komplikált volt, a gyerek mellett az orvos két kezét is megszültem párszor. Emiatt szó szerint egy fél szőlőfürtnyi aranyér türemkedett ki.


Akkora volt, hogy az egy hetes varratszedésen a nőgyógyászom odahívta az asszisztensét is, hogy nézze meg, ilyet még nem látott. Ülni természetesen nem tudtam.


Ami utána segített:

-Detralex 3x2 naponta

- Lydocain krémmel átkenni, utána

- svédcseppes ecsetelés

- majd Lioton géllel fejeztem be.


Ezt naponta háromszor (a Detralex értelemszerűen esetenként 2 db) csináltam meg, előtte alaposan megmostam a területet. Egy hét alatt mogyorónyira visszahúzódott, később csak esztétikailag zavaró pici bőrtasak maradt vissza, de ezzel elvagyok.

2016. jan. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most biztos hogy nem fognak vele kezdeni semmit. Nekem a keményebb széklet repesztette meg a végbél szélét azzal sem kezdett most semmit a doki, azt mondta nem szabad (jó hogy nem használtam az előtte felírt dolgokat), csak vazelin és glicerin kúp használható terhesség során, sőt sokszor szoptatás alatt is, egyén függő) Nem tudom milyen stádiumú aranyered van/volt a szülés megkezdése előtt, de én már biztos, hogy előtte helyretetettem volna. Egyébként a dokid tudja, hogy ezeket a kenőcsöket, tablettát használod? Mert alapban egyiket sem javasolt terhesség során használni csak ha kifejezetten a doki nem mondja. Én sem örültem ennek, mert kb 1 hétbe telt míg rendbe jött így a végbél, de jobb mint ha a babának lenne baja.
2016. jan. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak kúpot lehet, azt meg akár el is kezdheted már. Sperti nagyon jó, terhesen is lehet és szoptatás alatt is.
2016. jan. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy hettel szules elott jott igy ki, amikor beilleszkedett a gyerek feje es leszalltt a hasam.

Nagyon kinlodtam, szo szerint sirtam mar nehany oraval ebreses utan, mert annyira fajt. Delutan maar sem lepni, sem ulni nem tudtam es azert imadkoztam, hogy ne kelljen meg szulni, mert nem fogok igy birni bemenni a korhazba.

Az orvos detralex kurat ajanlott, plusz kremet es kulot hasznaltam. Igy 5 nap alatt eljutottam odaig, hogy nagyon szepen visszahuzodott es ugyan el nem tunt, de nem szenvedtem tovabb.

Szulesnel nagy meglepetesre semmi gondot nem okozott, nem is jott ki jobban, pedig gatvedelemmel szultem nagy babat, biztos voltam benne, hogy a hosszu es eleg nehez kitolasi szakasz utan rosszabodott a helyzet. Nagyon mellglepodtem, amikor szules utan realizaltam, hogy nem lett rosszabb es nem is faj. Utana heteken belul teljesen visszahuzodott.

2016. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi amiket írtatok. 39. héten kezdtem el érezni h vmi nem kóser, patikában javasolták a spertit annak tudatában h kismama vagyok. Aztán tegnapra annyira durva lett, h dokim mondta az aurobint és detralexet. A jeget meg gyulladáscsökkentőnek használom. Ha fekszem semmi baj, persze ha felállok, v ülök pillanatok alatt megtelik. 18 éves koromban derült ki, és akkor műteni is kellett, ahogy írtam is azóta nagyon odafigyeltem: táplálkozás, folyadék, intimtorna, 39. hétig még a terhesség se okozott gondot, tehát nem volt mit rendbetetetnem mert tünetmentesíteni tudtam 13 évre. Hát úgy látszik most ért oda a szitu h már nagyra nőtt a baba, és nem bírja a vénás rendszerem.. Köszi a válaszokat.
2016. jan. 29. 19:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Az utolso elotti vagyok.

Nekem tuti a detralex segitett, ahogy elkezdtem szedni, ra 3 napra mar alig fajt. A tobbit (kremet, kupot) is hasznaltam, de azok szerintem olyan foku aranyernel mar nem sokat ertek.

Ez tobb, mint 7 eve volt, azota csak akkor van vele gondom, ha pl nyaralunk es nem figyelek a taplalkozasomra egy ideig.

A masodik terhessegnel ki sem jott rgyaltalan.

2016. jan. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!