Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen terhességi szókások...

Milyen terhességi szókások voltak, régen 70-80-90-venes évekbe, és mik a szokások mai világba?

Figyelt kérdés
2016. jan. 29. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Anyukám mikor teherbeesett velem,vérzett. Azonnal korház,befektették,bár csak figyelték. Ma már adnak hormon pótló gyógyszert. A szülése is ugyanúgy nézett ki,mint nekem. Szerintem inkább a minőség változott leginkább,korszerűbbek lettek a gépek.
2016. jan. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
80-as évek elején születtem, mikor a mi kis váérosunkban, ahová anyum is járt nem volt UH.Szóval meglepi volt a baba neme :) Ritkábban jártak kontrollra, és ahogy az elsőző írja is, már pecsételő vérzésnél is kórházi befektetés volt, holott lehet csak egy hajszálér pattant el...szüléskor csak háton fekve vajúdhatott anyu, majd beszakadt a háta, dereka, nem engedték még oldalra fordulni sem.Most meg sétálhatsz is, szinte azt csinálsz amit akarsz :)
2016. jan. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Akkor nem volt divat betegségként tekinteni a terhességre. És túlparázni az egészet.

Manapság le vannak döbbenve az emberek, ha szülés előtt hetekkel még dolgozik az ember...

2016. jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Én a 80-as években születtem. És igen, akkoriban annyira könnyen nem írták ki táppénzre a kismamákat, ha nem volt egészségügyi oka dolgoznia kellett. Szegény anyum majdnem a szülésig dolgozott, a végén már nehezen bírta.

Meg szülés után jóval több napot kellett kórházban maradnia anyukának és a babának. Nem voltak még baba-mama kórtermek, csak szoptatásokra hozták ki a piciket és éjszakára bevitték őket a csecsemőosztályra.

2016. febr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Én '80-ban születtem. Anyukám mondta, hogy akkor nem így öltözködtek a kismamák, mint most, például minden kismama fűzős cipőt hordott, amit az utolsó trimeszterben nem is igen tudott egyedül felvenni. És kevésbé avatkoztak be a szülésbe, anyukám is nővéremmel három napig vajúdott a szülőszobám.
2016. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 80-ban születtem. Apu mesélte amikor a férjemmel tanakodtunk, hogy bejön-e velem a szülésre vagy sem, hogy ő amikor én születtem eltévedt és bement a szülőszoba előtti folyosóra. Ahogy észrevették mérgesen elzavarták. Akkor még nem volt apás szülés abban a kórházban. A védőnőm is 80-ban szült, az ő férje bent lehetett. Valószínűleg azokban az években volt a változás.
2016. márc. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
92-bnew szultem a fiam, akkor meg nem adtak a gyogyszertarban folsavat. Csak a korhazakban , ha ugy lattak szukseges. Hát megis lett a baj. Oktober 10en szuletett a fiam dec 7 helyett. 6honaposan kerultem be verzessel. Akkor kaptam folsavat, de keson szivodott mar fel. 95ben mar rogton kaptam folsavat
2016. nov. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89-ben a szülészorvos nem volt hajlandó megmondani h fiú leszek vagy lány és kb semmi szűrés nem volt. A szülés után engem azonnal elvittek és anya csak órákkal később teljesen lecsutakolva kapott meg. Utána 3 óránként vittek be neki megetetni. Iszonyat embertelen volt, anyu azóta is sír amikor szóba kerül...
2018. nov. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és 2 évesen krupposan sokat voltam kórházban, anya meg volt h két hétig se latogathatott meg mert milyen rossz lenne ha sírnék utána. A kórház kapuban sírt utánam minden nap és nézte az ablakot ahol vagyok... mikor vége lett, látszólag nem ismertem fel a szüleimet. Mondanom se kell teljesen elb..tt vagyok ami a körődési mintámat illeti, totálisan traumatizálva lettem többször, több éven keresztül.
2018. nov. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!