Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hajfestés, zselés műköröm...

Hajfestés, zselés műköröm terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Nagyon megoszlanak a vélemények, ezért is írtam ki a kérdést.

2016. jan. 29. 21:07
1 2
 11/16 szivi81 válasza:
52%
Második babával vagyok terhes, eddig is festettem a hajam, volt körmöm és szoliba is jártam (nem, nem sült meg a gyerek, és nem is lettem májfoltos), szimplán kellettek ezek a dolgok, hoyg csinos ápolt és jókedvű, önmagát szerető kismama legyek. A második terhességemet is ugyanígy csinálom végig. Nem kell ezekeről a dolgokról lemondani, mert már nem olyanok a hajfestékek/kozmetikai anyagok mint 30 éve. Nyilván ha valaki mega parázós ne csinálja. De csak azt számoljátok össze egy sima reggelen hány "kemikáliával" találkoztok. Szerintem sokkal többet ártassz a babádnak, ha szorongsz, szarul érzed magad a bőrödben. Néha ezek nélkül a plusz parák nélkül is elég nehéz egy terhesség, a testi változások feldolgozása.
2016. jan. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ammóniamentessel festettem a 12. héten, addig én sem mertem. Eddig is 2-3 havonta festettem, úgyhogy trimeszterenként egyszer tervezem.
2016. jan. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
60%

Körmös vagyok, nem kizáró tényező a műköröm terhesség alatt. Annyi extra figyelmet igényel a dolog, hogy a kismamának kényelmetlen lehet végigülni, így esetleg kicsit több időt kell szánni rá hogy néha felállhasson, járkáljon. A hormonális változások miatt felléphet némi tartóssági probléma, ez főleg az első trimesztert érinti.

A körmön keresztül semmi olyan nem tud felszívódni, ami árthatna a babának. Pláne a megkötött zseléből.

2016. jan. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ammónia mentes festékkel van festve a hajam, és ízlésesen hosszú porci körmeim vannak!Én nem hiszem, hogy ártalmas lenne bármelyik.
2016. jan. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egész nyugodtan lehet műkörmöt csináltatni. Legyen az gél lakk, zselés vagy porcelán. Tavaly még lehetett kapni a kínai porcelánok közül olyat, ami magzat elhajtó hatású. Elvileg betiltották, de aki elraktározott belőle, annak van még nyilván. Sok háznál dolgozó műkörmös nem fizeti meg a márkát a minőséget. De ha brillbird, crystal nails vagy bármi hasonló jó márkás anyagból készítik a körmödet akkor nyugodtan csináltass. Üdvözlettel: egy műkörmös :)
2016. jan. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A hajamat terhesség nélkül is 100%-ig növényi, hhadi hajfestékkel festem, amit természetesen terhesség alatt is lehet használni. De az átállás a vegyi hajfestékről hosszú idő, én akkor is igyekeznék erre áttérni terhesen, mert a hajfestékek nem egészségesek és a fejbőrön keresztül beszívódnak. Ugyanakkor ez egy arckrémre, vagy egy rúzsra is igaz. A körömmel viszont más a helyzet alig szív fel valamit a felhasznált alapanyagokból, a körömfelület nem olyan, mint a bőr. Akár az egész terhességed alatt is lehet műkörmöd, inkább arra vigyázz, hogy a szalonban kérj papírmaszkot, hogy ne lélegezd be az alapanyagokat.

Egy műkörmös.

2016. febr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!